1 Litre Gözyaşı dizisi yılın en iyilerinden olacak, sakın kaçırmayın

1 Litre Gözyaşı dizisi yılın en iyilerinden olacak, sakın kaçırmayın

Hikayesi ve oyuncu kadrosu ile kaçırırsanız üzülürsünüz dedirtecek cinsten bir işin ortaya çıkacağı 1 Litre Gözyaşı’nın konusu ve yaşanacakları ise tüm çıplaklığı ile ortaya döküldü. Hikayesine genel özet olarak yer verilen dizinin detayları ise uyarlandığı yabancı diziden ötürü çeşitli platformlarda bol bol anlatıldı.

Bu nedenle gizem yönünü kaybetmiş olsa da, özellikle Vatanım Sensin’de ortaya koyduğu oyunculuk ile göz dolduran Miray Daner’in, yeni dizisinde ki performansı ile bu açığı kapatacağı tahmin ediliyor. Tabi Sanem Çelik ve Tolga Tekin’in ortaya koyacağı performansların katacağı lezzeti de göz ardı etmeyelim.

Ailenin önemini, inancın gücünü ve hayatın güzelliklerini gözler önüne serecek olan, 15 yaşında ölümcül bir omurilik soğanı hastalığına yakalanan, 25 yaşında da hayata gözlerini yuman Aya Kito’nun gerçek hayat hikâyesinden uyarlanan 1 Litre Gözyaşı‘nın hikayesi genel özeti işe şöyle:

Cihan, büyük bir heyecanla üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında başka bir heyecanın da içinde bulur kendini: “Aşk”. Yaşamaya yeni başladığını hisseden Cihan, aslında tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır ve bunu ilk öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını benzersiz ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için çetin bir mücadeleye girişir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*