1 Litre Gözyaşı dizisinden ilk afiş geldi

1 Litre Gözyaşı dizisinden ilk afiş geldi

Dizi için Mert Yazıcıoğlu ile çok önceden anlaşılsa da ilk paylaşılan fotoğraflarda genç oyuncu yer almamış, kadroya dahil olduğu da sonradan duyurulmuştu. Yeni dizi için hazırlanan ilk afişte diziyi merakla bekleyenlerin beğenisine sunuldu.

Hikayesi ile izleyenlere poşet poşet mendil harcatacak olan 1 Litre Gözyaşı, Kore dizisinden uyarlanarak Kanal D ekranlarına taşınıyor.

1 litre gözyaşı afiş

Başrollerinde Sanem Çelik, Miray Daner, Tolga Tekin ve Mert Yazıcıoğlu’nun yer aldığı, yönetmenliğini Serhan Şahin’in, senaryosunu ise Neşe Şen, Sertaç Ergin ve Gül Meriç Özen’in üstlendiği Med Yapım – Mf Yapım imzalı Bir Litre Gözyaşı’ndan ilk tanıtım geldi.

15 yaşında ölümcül bir omurilik soğanı hastalığına yakalanan, 25 yaşında da hayata gözlerini yuman Aya Kito’nun gerçek hayat hikâyesinden uyarlanan 1 Litre Gözyaşı; umut dolu, vazgeçmeyen, çabalayan ve ayakta duran bir ailenin hikâyesini izleyicilere sunacak.

Cihan (Miray Daner) ve ailesinin hayat mücadelesini; anı yaşamanın değerine vurgu yaparak anlatacak Bir Litre Gözyaşı’nın genel hikayesi ise şöyle;

Cihan, büyük bir heyecanla üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında başka bir heyecanın da içinde bulur kendini: “Aşk”. Yaşamaya yeni başladığını hisseden Cihan, aslında tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır ve bunu ilk öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını benzersiz ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için çetin bir mücadeleye girişir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*