1 Litre Gözyaşı ne zaman başlıyor, tarihi belli oldu!

1 Litre Gözyaşı ne zaman başlıyor, tarihi belli oldu!

Kanal D’nin bu sezon için hazırladığı en iddialı yapımlardan olan, kadrosu ile de göz dolduran dizisi 1 Litre Gözyaşı’nın yayın tarihi belli oldu. 7 Ekim Pazar günü izleyici ile buluşacak olan 1 Litre Gözyaşı, tıpkı adı gibi izleyenlere göz yaşı akıttıracak.

Başrollerinde Sanem Çelik, Miray Daner, Tolga Tekin ve Mert Yazıcıoğlu’nun yer aldığı, yönetmenliğini Serhan Şahin’in, senaryosunu ise Neşe Şen, Sertaç Ergin ve Gül Meriç Özen’in üstlendiği Med Yapım – Mf Yapım imzalı Bir Litre Gözyaşı, merhaba demek için geri sayıma geçti.

1 litre gözyaşı afiş

15 yaşında ölümcül bir omurilik soğanı hastalığına yakalanan, 25 yaşında da hayata gözlerini yuman Aya Kito’nun gerçek hayat hikâyesinden uyarlanan 1 Litre Gözyaşı; umut dolu, vazgeçmeyen, çabalayan ve ayakta duran bir ailenin hikâyesini izleyicilere sunacak.

Cihan (Miray Daner) ve ailesinin hayat mücadelesini; anı yaşamanın değerine vurgu yaparak anlatacak Bir Litre Gözyaşı’nın genel hikayesi ise şöyle;

Cihan, büyük bir heyecanla üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında başka bir heyecanın da içinde bulur kendini: “Aşk”. Yaşamaya yeni başladığını hisseden Cihan, aslında tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır ve bunu ilk öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını benzersiz ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için çetin bir mücadeleye girişir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*