21 Eylül reytingleri – Arka Sokaklar, Gülperi ve İstanbullu Gelin kapışması

21 Eylül reytingleri - Arka Sokaklar, Gülperi ve İstanbullu Gelin kapışması

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi, bu sezonda Cuma günleri benim diyen Arka Sokaklar, yeni sezonun ikinci bölümü ile bir kez daha total grubunu reyting lider olarak tamamlama başarısı gösterdi, ki bu şaşırtıcı da olmadı. Arka Sokaklar’ın müthiş bir oturmuş izleyici kitlesi bulunuyor.

Reyting yarışları devam ediyor

Birinci belli, soru ikinci kimin olacağı idi. İkinci bölümü ile ekranlara gelen, müthiş bir oyunculuk performansının ortaya konduğu Gülperi’nin yeni bölümünde izleyici mi kaybedeceği yoksa reytinglerini mi arttıracağı sorusu yanıt buldu. Gülperi bölüm yayınlanırken sosyal medyada gördüğü ilgiyi paralel olarak televizyon ekranlarına da yansıttı. İstanbullu Gelin başlayınca, Gülperi’yi geçer deniyordu ancak öyle olmadı, izleyici Gülperi’yi sevdi ve total grubunda ikinci sıraya oturttu. AB grubu için ilgi aynı derecede değildi, 4. sırada yer alabildi.

Yeni sezona merhaba diyen İstanbullu Gelin ise sezon finali ardından gelen ilk bölümünde bir patlamaya imza atamadı. Reytingler anlamında sönük bir başlangıç yapan dizi için ‘hasret sona erdi’ yığılması yaşanmadı ve Cuma gününün en çok izlenen üçüncü dizisi oldu. Tabi bu total grubu için olan veri. AB grubunda durum İstanbullu Gelin lehineydi. Özeti ile birlikte ilk 2 sırayı kapatmayı başardı.

İstanbullu Gelin ‘döndüm’ diyen tek dizi değildi. Atv’nin 3.sezonu ile devam eden dizisi Aşk ve Mavi’de yeni sezonun ilk bölümü ile ekranlara gelen bir başka dizisi oldu ancak onun başlangıcı ise geçtiğimiz sezon gördüğü ilgiden bir hayli uzaktı. Geçtiğimiz sezon Cuma günü en çok izlenen 2. bilemedin 3. dizi olan Aşk ve Mavi’de yeni sezon ilk bölümü ile ancak 4. dizi olabildi. Arka Sokaklar’ın özetinden bile daha az izlenen Aşk ve Mavi total grubunda 5. sırada yer aldı.

21 eylül 2018 cuma total grubu reyting sonuçları
21 Eylül 2018 Cuma Total Grubu Reyting Sonuçları

4N1K İlk Aşk ise beklendiği gibiydi, Cuma günü yaşam şansı olmayan dizi için zaten final kararı alındı ve haftaya ekranlara gelecek olan 12. bölümü ile devam edecek.

Cuma günlerinin dizisi bu kadar ile sınırlı değil! Daha Payitaht Abdülhamid dönmedi, daha sonra yeni sezon dizilerinden biri olan This is Us uyarlaması da henüz yayın hayatına başlamadı. Bakalım bu 2 dizi de ekranlara merhaba deyince, Cuma günü reytingleri nasıl bir şekil alacak..

21 eylül 2018 cuma ab grubu reyting sonuçları
21 Eylül 2018 Cuma AB Grubu Reyting Sonuçları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*