3’te 3 Tarih’in sunucusu Engin Altan Düzyatan oldu!

3’te 3 Tarih'in sunucusu Engin Altan Düzyatan oldu!

Ekim ayında yayın hayatına başlayacak olan 3’te 3 Tarih adı verilen, ‘tarih’ üzerine dönük bilgi yarışmasını sunacak olan isim için Diriliş’in Ertuğrul’u Engin Altan Düzyatan ile anlaşıldı.

R Ajans ve TRT’nin yapımını üstlendiği bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster ve Milyonluk Resim’in ardından 1 milyon vaat eden 3. yarışma programı olacak olan 3’te 3 Tarih, önemli bir de tarihçiyi ağırlayacak. Toplum’da alanı ile ilgili kabul görmüş bir kişi olacak olan tarihçi, sorular ile ilgili hem tarihsel bilgi verecek, hem de çok yönlü bir joker gibi çalışacak.

Yarışmanın sunucusu belirlendi

Ünlü tarihçi Murat Bardakçı ile yapılan görüşmeler neticesinde anlaşmaya varamayan R Ajans ve TRT rotasını Prof. Dr. Tufan Gündüz’e çevirdi ve onunla anlaştı. Ünlü tarihçi çok sayıda kitabı yanı sıra, TRT 1’de konuk olduğu programlar ile de TRT izleyicisinin aşina olduğu bir isim..

Yarışmanın adında da içeriği gibi, konsept gereği 3 soruyu art arda doğru cevap veren yarışmacı ödülü cebine koyabilecek. Ardından tekrar 3 yeni soru gelecek olan yarışma, bu şekilde devam bildiği sürece devam edecek. En son soruya kadar gelip, bilen yarışmacı 1 milyonluk büyük ödülün sahibi olabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*