55. Uluslararası Antalya Film Festivali afişine tam puan!

55. Uluslararası Antalya Film Festivali afişine tam puan!

Bu yıl için hazırlanan afiş tam bir sanat harikası olarak görüldü. Festivalin genel afişi yanında artık sanatsal bir afiş olarak 2 afiş yer alırken, bu yıl’ın afişi Ahmet Güneştekin’in elinden çıktı.

Sanatsal afiş’te, sanatçının 3 yıl önce Venedik Bienali’nde gösterilen “Adem ile Havva” serisinde ki bir tablosu yer aldı.

Farklı kültürlere ait mitolojik anlatıları, şimdiki zamana gönderme yaparak yeniden yorumlayan Güneştekin’in eserlerinde olduğu gibi festival de bu yıl, farklı kültürlerde yaşanan “Göç, mültecilik, ekonomik, sosyal ve duygusal dışlanmışlık’ gibi hikayeleri ‘Çağdaş Masallar’ başlığı altında sinemaseverlerle buluşturuyor. Filmlerin odak noktasında, yaşadığımız yüz yılın büyük göçlerinin ötekileştirdiği, ölümü göze alan, hayata koşan mülteci yaşamlarının başrolündeki “İnsan” yer aldı.

Türkiye’den ve dünyadan 55 filmi ağırlayacak olan 55. festivalin genel sanat yönetmenliği’ni Avrupa Film Akademisi Başkan Yardımcısı olan Mirsad Purivatra, artistik direktörlüğü’nü de Saraybosna Film Festivali Başkanı olan Mike Downey yapıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*