70. Emmy Ödülleri’nde The Marvelous Mrs Maisel’e 5 ödül birden!

70. Emmy Ödülleri'nde The Marvelous Mrs Maisel'e 5 ödül birden!

Colin Jost ve Michael Che’nin sunuculuğunu yaptığı ödül töreni NBC ekranlarından canlı olarak yayınlandı. 5 farklı kategoride ödül kazanarak, 70. Emmy ödüllerine damgasını vuran dizi, En İyi Komedi Dizisi, En İyi Komedi Yönetmeni, En İyi Komedi Senaristi, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini alan yapım oldu.

Ödüle Doymadı

En İyi Komedi dizisi ödülünü alan dizi, yönetmen Amy Sherman-Palladino’ya da En İyi Komedi Yönetmeni ve En İyi Komedi Senaryosu ödüllerini getirirken, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Rachel Brosnahan’a, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü de Alex Borstein’e kazandırdı.

Birden fazla ödül kazanan yapımlar arasında dikkat çeken The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’de, En İyi Mini Dizi /TV Filmi, yine aynı türde En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazandı.

Dünya’nın en çok izlenen dizisi olma ünvanına sahip olan Game of Thrones, En İyi Drama Dizisi ödülünü ve Peter Dinklage ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alan bir başka yapım olarak öne çıktı.

Komedi türünün en iyi erkek oyuncusu Billy dizisinin yıldızı Bill Header, en iyi yardımcı erkek oyuncu da aynı dizinin oyuncusu Henry Winkler’a verildi.

HBO’nun ip’i göğüslediği Drama dizisi kategorisinin en iyi erkek oyuncusu The Americans’ın yıldızı Matthew Rhys’a verilirken, en iyi kadın oyuncu ödülü de The Cown’ın güzel yıldızı Claire Foy’un oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*