Af çıkarsa Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren kurtulacak

Af çıkarsa Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren kurtulacak

MHP’nin uzun süredir dillendirdiği ve çıkması konusunda oldukça ısrarcı bir o kadar da kararlı olduğu AF yasası, uyuşturucu suçu nedeni ile haklarında hüküm verilen Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren’in hapse girmesini engelleyecek.

162 bin 989 mahkumu veya cezası verilmiş kişilere tahliye ve beraat ettirecek olan yasa teklifi, cinsel saldırı, soykırım, kasten öldürme, çocuk istismarı, devlete, hükümete, milli savunmaya, Orman Kanunu’na ve Atatürk aleyhine işlenen suçları kapsamayacak.

Sonunda Kurtulacaklar

Vatan’ın haberine göre, yine kanun teklifi ile uyuşturucu suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca da cezaevine girmekten kurtulacak. Aynı davada 6 yıl 3 ay hapse çarptırılan şarkıcı Cenk Eren de infaz yasasına göre cezasının yatarı 4 yıl 2 ay olduğu için bu teklifin kabul edilmesi halinde cezaevine girmeyecek.

Teklifte cezasından indirim alabilecek suçlular kapsamında uyuşturucu ticaretiyle uğraşan 50 bin 386 bulunuyor. MHP, indirimden yararlanacakların çocuk yaştaki ‘torbacı’ denilen kişiler olduğunu ve onların sorunlarına dikkat çekmek için teklife dahil edildiğini savunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*