Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Ahlaksız tekliflerin arkasında yatan sebep şantaj iddiası

Köşe Yazısı

Ahlaksız tekliflerin arkasında yatan sebep şantaj iddiası

Ünlü ve güzel kadınlara yapılan ahlaksız teklifin son mağduru Ayça Erturan oldu. Daha önce de oyuncu Özge Borak’a yapılan ve oyuncu tarafından ifşa edilen teklif, Ayça Erturan tarafından da ifşa edildi.

Her iki olayda da teklif yapan kullanıcıların yazdığı soyadlar nedeni ile ‘Azeri’ oldukları varsayıldı. Dünya’nın önemli zenginlerini Azeri asıllı iş adamlarının oluşturması nedeni ile de “fake” tekliflerde bulunan isimlerin bilerek Azeri soyadlarını tercih ettiği düşünülüyor.

Ayça Erturan’a da 1 milyon euro karşılığında 1 gece diyerek yapılan ahlaksız teklif ifşa olunca, bu konu hakkında farklı görüşler ortaya atıldı. Elbette bunlar sadece bilinenler, belki basına yansımayan, ifşa etmeyen isimlerde olabilir.

Ahlaksız teklifler tekrar gündeme gelince, bu durum karşısında görüş ayrılıkları da belirmeye başladı. İfşa ilk gerçekleştiğinde Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu, bunların bırak cebinde 1 milyon euroyu, 1 liraları bile yok, trollüyorlar teklif gerçek falan değil dedi. Bir başkası, reklam kokan hareketler imasında bulundu.

Bugünde Milliyet’ten Özay Şendir tamamen farklı bir teoride bulunarak, burada amaç birlikte olmak değil, kabul edecek olursa, kabul ettiğini belirten mesajın görüntülerini para sızdırmak amacı ile şantaj yapmak için kullanmak dedi.

Şendir’e göre, “Es kaza birisi bu ahlaksız teklife olumlu şekilde dönse, seni ifşa ederiz diye şantaj yapacak, para ya da seks isteyecekler karşılığında…” tekliflerin ana sebebi bu..

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Köşe Yazısı

Yukarı