Ahmet Selçuk İlkan’ın Tilki ve Karaduman’a mesajı var!

Ahmet Selçuk İlkan'ın Tilki ve Karaduman'a mesajı var!

Bergen’in söylediği Yıllar Affetmez şarkısının söz yazarı olan ünlü şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Hatay’ın tanıtım günleri için katıldığı etkinlikte ‘çalınma’ iddiaları ile ilgili bir dizi açıklamalarda bulundu.

Onur Akay’ın çalıntı diye duyurmasının ardından şarkının bestecisi Cengiz Tekin soluğu MESAM’da alıp, şikayetçi olmuştu. Bugüne kadar konu ile ilgili açıklama yapmayan şarkının söz yazarı İlkan, katıldığı etkinlikte sessizliğini bozdu.

Mesajı Var

Yasal haklarını kullanacaklarını belirten ünlü isim, “Benim yıllar önce yazdığım, ‘Yıllar Affetmez’ şarkısını maalesef Aleyna Tilki belki istemeden ama bizim şarkıların üzerinden söz yazarak okumuş oldu. Şarkının müziği ve melodisi bizden alınıp başka bir isimle lanse edildi. Bu bizi çok acıtıyor. Yani size ait olan bir güzelliğe birinin sahip çıkması ve hala yaşarken bunu yapmaları çok dokunuyor insana. Şu an MESAM’da şarkının analizi yapılıyor ne kadar benzerliği ve ne kadar alıntı olduğu konusunda. Tabii ki yasal haklarımız saklı kullanmak zorundayız. O zaman tüm şarkıları alalım yağmalayalım. Onlardan bir özür bekliyorum. Bu kötü bir örnek aynı zamanda. Bizden aldıkları şarkının adını, ‘Dipsiz Kuyum’ koymuşlar, oysa müzik dünyasının hazinesi bu kadar dipsiz değildir. Bizi de dipsiz kuyuya gömmesinler. Lütfen bize sevgilerini ve saygılarını göstermelerini bekliyorum. Bizim müzik kuyumuz onlarınki gibi dipsiz ve ipsiz kuyu gibi değildir” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*