Akrep Nalan’a köşesinden cevap verdi

Akrep Nalan'a köşesinden cevap verdi

Geçtiğimiz günlerde Posta’ya röportaj veren, Nesin Vakfına evini neden bağışladığından, magazine neden küs olduğuna dair sorulara yanıt veren Akrep Nalan, o dönem köpeğini ezmesi ile ilgili “köpek katili” “şişko” gibi suçlamalara maruz kaldığını ve bu yüzden küs olduğunu dile getirmişti.

1991 yılında o haberi yapan ve kariyerinde ki en önemli habere imza atan kişi de Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu idi. Akrep Nalan’ın bu röportajında kendisini suçladığını düşünen Ali Eyüboğlu köşesinden ünlü sanatçıya ithafen kaleme aldığı bir yazı yayınladı:

12 Aralık 1991 tarihli Milliyet’in birinci sayfasında çıkan ‘Akrep Nalan Bahtiyar’ı öldürdü’ başlıklı haberde şunlar yazılıydı: “Müzik dünyasının iri cüsseli ve gözde şarkıcılarından Akrep Nalan üzgün… 130 kiloluk dev şarkıcı, hem köpeğinin ölümüne neden oldu, hem de arabası soyuldu. Yardımcısının ‘Abla kalk, arabanı soymuşlar’ çığlığıyla uyanan şarkıcı, yatağının dibinde yerde yatan minik cins köpeğine bastı ve “Bahtiyar”, ses bile çıkaramadan orada can verdi.”

CEVAP VERDİ

Olayı, TRT’nin yılbaşı çekimleri için gittiğim stüdyoda Mehmet Ali Erbil’den dinledikten sonra, ev telefonundan aradığım Akrep Nalan’dan da bilgi alarak yazdığım haberde şarkıcının şikayet ettiği ‘Köpek katili’ veya ‘Köpek canavarı’ vurgusu var mı? Yok. Arşiv yalan söylemez. Akrep Nalan’ın 27 yıl sonra saptırarak anlattıkları da ortada, yaptığım haber de…

Kusura bakma sevgili Akrep Nalan! Haberci, gerçekleri yazar. Gerçekler bazen acıdır ve acıtır. O haberden sonra, olayın karikatürlere ve skeçlere konu olmasını, insanların yaptığı yorumları haberciye mal etmek de, haksızlıktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*