Akyaka’nın çöpleri tepki topluyor

Akyaka'nın çöpleri tepki topluyor

Tatilcilerin sahilleri, ormanları ve plajları yedikleri, içtikleri ile kirletmeleri, çöplerini arkalarında bırakmaları çok çirkin görüntülere neden olurken, doğaya da zarar veriyor.

Bir süre önce Belediye’sinin çöpleri toplamaması ile protestolarla anılan Akyaka, vatandaşların attığı çöpler ile adeta bir çöplüğe dönüştü. Tüm sahiller bu hale gelse de, bu içler hacısı hal çeşitli platformlarda devamlı dile getirilse de, ancak ünlü isimler bu görüntüleri paylaştığında bir şeyler yapılıyor.

Çöpler sosyal medyada konu oldu

Bir twitter kullanıcısının sosyal medyada paylaştığı “Bugün #Akyaka! Bu kadar çöpü arkasında bırakıp gidenlere yazıklar olsun!” paylaşımı Demet Akalın tarafından paylaşıldı. 14 saniyelik görüntüde adeta çöp yuvası dönen güzelim sahilin hali, vicdanları da sızlattı.

demet akalın akyaka çöp tepkisi

Ünlü pop şarkıcısı Demet Akalın’da bu görüntüleri paylaşırken, tepkisini ise “REZALET!!!!!” sözleri ile dile getirdi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında ünlü oyuncular Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu çifti de botla geldikleri Akyaka’da bir koyda, poşet poşet çöp toplamış, bu görüntülerde kısa sürede medyaya yansımıştı. Belli ki Akyaka’nın çöpü toplamakla bitmeyecek, o nedenle atanların daha duyarlı olması ile çözülmesi çevrecilerin tek umudu..

kadir doğulu neslihan atagül akyaka çöp topluyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*