Ankara Kültür Sanat Etkinliklerine Şubat Ayında Doyacak

Ankara’da Çankaya belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri yapılmaya devam ediliyor. Şubat ayında düzenlenecek etkinliklerle sanatseverleri buluşturmaya hazırlanan belediye tarafından, sanata ve sanatçıya verilen desteğin önemi günden güne artıyor.

Sanatseverleri kültür ve sanatla dolu bir ay daha bekliyor. Resim ve fotoğraf sergilerinden tutun, panellere, tiyatrolara ve konserlere kadar birçok etkinliğin yer alacağı kültür sanat etkinlikleri ile Şubat ayı Ankara’nın sanat ayı olacak.

Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenecek olan etkinliklerin hepsine katılabilir ve bu etkinliklerle keyifli günler geçirebilirsiniz…

Atatürk: İz Bırakan İlkler

Bu zamana kadar 18 adet kişisel ve 5 adet karma yağlı boya tablosu sahibi olan Ergün Başar’ın yeni resim sergisi “Atatürk: İz Bırakan İlkler” Şubat ayında sanatseverlerle buluşacak. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılacak olan sergide suluboya portreler, yağlı boya, füzen ve grafit portreler ile tual üzerine yapılan altın varak çalışmalar bulunacak.

90’lardan Günümüze Aşk Şarkıları

Müzik Atölyesi ve 1000 Çocuk Korosu tarafından seslendirilecek olan 1990’lı yılların aşk şarkılarını dinleyerek keyifli bir akşam geçirmek ister misiniz? 8 Şubat günü Armoni Sahne’de gerçekleşecek olan bu konserde 90’lı yılların popüler aşk şarkılarını dinleyebilirsiniz.

Hiç eskimeyen en güzel aşk şarkılarının seslendirileceği gecede kolektif-deneysel çalışmalar da sanatseverlere sunulacak.

Anadolu’da İnsan

14 ile 21 Şubat tarihleri arasında Galeri Çankaya’da yer alacak olan fotoğraf sergisine mutlaka katılmalısınız. Anadolu’nun dağlarında, ovalarında, ormanlarında, kent ve kasabalarında çekilen muazzam fotoğrafların yer aldığı sergi, Altın Oran Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenecek.

Anadolu insanlarının fotoğraf karelerinde yansıtıldığı ve Anadolu insanlarının tüm doğallığının gösterildiği sergi, sizleri büyüleyecektir.

Yazan Çizen Behiç Ak

Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Sergi Salonu’nda düzenlenecek olan “Yazan Çizen Behiç Ak” adlı kültür sanat etkinliğinde  karikatürist, oyun yazarı, çocuk kitapları yazarı ve çizeri, Behiç Ak’ın 37 yıldır Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan çizimleri sergilenecek.

4 ile 27 Şubat tarihleri arasında sergilenecek çizimleri görmek için Çağdaş Sanatlar Merkesi Füreya Koral Sergi Salonu’na gidebilirsiniz. Serginin kapanış gününde Ankaralılara özel bir konser de verilecek. 27 Şubat günü Müzik Eğitimcileri Derneği tarafından 20. Yıl Konseri yapılacak.

Beşir Göğüş Ödülleri

Dil Derneği’nin kurucu üyelerinden olan, Dilci, Eğitimci ve Yazar Beşir Göğüş adına ödül töreni düzenlenecek. Dil Derneği Beşir Göğüş Türk Dilini ve Çocuk Edebiyatını Geliştirme Ödül Töreni’ne katılmak isteyen vatandaşlar 12 Şubat 2019 günü, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde toplanabilecek.

1999 yılında ailesini kaybeden Beşir Göğüş’ün Dil Devrimi’ne, Türkçe’nin eğitim ve öğretimine vermiş olduğu emeği hatırlatmak, Göğüş’ün kişiliğini, düşüncelerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenecek olan ödül törenine katılan vatandaşlara şiir kitapları da verilecek.

Adalet Sizsiniz

Çankaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan kültür sanat etkinliklerinden biri de “Adalet Sizsiniz” tiyatro oyunu olacak. Tiyatro sahnesinde Rutkay Aziz ve Taner Barlas yer alacak. “Adalet Sizsiniz” oyunu Çankaya belediyesi tarafından 14 Şubat 2019 tarihinden itibaren Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Yılmaz Güney Sahnesi, Halkevleri Genel Merkezi ve Halkevleri Genel Merkezi şubelerinden ücretsiz olarak yer fişleri alınabilecek.

Oyun 20 Şubat 2019 günü MEB Şura Salonu’nda sergilenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*