Ara Güler, gözyaşları içinde toprağa verildi

Ara Güler, gözyaşları içinde toprağa verildi

Ölümü ile bilhassa medya ve sanat dünyasını yasa boğan Ara Güler için Galatasaray meydanında düzenlendi. Ünlü fotomuhabir, cenaze töreninin ardından Şişli Ermeni Mezarlığı’na defnedildi.

Törene çok sayıda vatandaş ve dostları katılırken, evinin penceresinden töreni izleyen bir kadının ağlaması da objektiflere takıldı. Ünlü fotomuhabirin cenazesine, babasının memleketi olan Şebinkarahisar’dan toprak ve karayemiş gönderildi.

90 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı. Ara Güler’in Türk bayrağına sarılı naaşı alkışlar eşliğinde kilise görevlileri tarafından cenaze aracına konularak, Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi’ne getirildi.

Cenazeye kilise kapısına kadar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de eşlik etti.

Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi’ndeki ayini, Türkiye Ermenileri Patrikliği Patrik Vekili Aram Ateşyan yönetti. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ara Güler’in vefatı dolayısıyla yayımladığı mesaj da okundu.

Kilisede düzenlenen ayinin ardından Güler’in tabutu, cenaze aracına taşındı. Ara Güler’in cenazesi, Şişli Ermeni Mezarlığı’nda toprağa verildi. Öte yandan Ara Güler’in babasının memleketi olan Şebinkarahisar’dan getirilen toprak ve kara yemiş de mezara konuldu.

Kilisedeki törene CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, AK Parti Milletvekili Hasan Turan, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri, Beyoğlu Belediye Ahmet Misbah Demircan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, iş, spor, sanat dünyasından kişiler ile Güler’in çok sayıda seveni katıldı.

ara güler cenaze

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*