Arzum Onan’dan ‘Ev Hanımı’ diyenlere cevap

Artık ekranlardan uzak olan ve kendisini heykeltraşlığa adayan ünlü güzel Arzum Onan, 44 yaşında olmasına rağmen güzelliğinden hiç bir şey kaybetmediği gibi, mükemmel bir insan olmayı da sürdürmeye devam ediyor.

Oyunculuğu severek yaptığını ancak bıraktığı için eksikliğini hissetmediğini belirten Arzum Onan, Posta’dan Alev Gürsoy’ın sorularına samimiyetle cevap verdi.

Ev hanımı diyenlere cevap verdi

Kocası Mehmet Aslantuğ’un onu ev hanımı yaptığı eleştirilerine cevabı peşin peşin veren Onan, “bizim çalışma hayatımızı sadece podyumdan, televizyon programlarından ibaret sanıyorlar galiba… ” dedi. Bu eleştirilerin kaynağı ise, Hülya Avşar’ın programına konuk olduğunda, “Kadının üretime girmesi lazım. Muasır medeniyet seviyesi başka türlü olmuyor. Var ya Ata’nın işaret ettiği” demesinden kaynaklıydı. Bu cevabı sonrasında Mehmet Bey eşini ev hanımı yaptı diye sosyal medyada yorumlar yapılmıştı.

Eşi ile arada kavga ettiklerini de itiraf eden Onan, ancak eşi için “Diğer yarım… Yoldaşım…” diyerek kendisi için ne ifade ettiğinin altını bir kez daha çizdi.

Aynı zamanda teması kadın olan bir sergi hazırlığında olan Arzum Onan, “Sosyo-ekonomik, sosyo-kültürel bakımdan farklı kadınların, kendi rızaları ya da baskıyla sıkıştığı, üzüldüğü, gözyaşı döktüğü yere kendimce işaret etmek, dokunmak istiyorum. Hatırlamak ve hatırlatmak..” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*