Atv çeyrek asırı geride bıraktı ama yaptıkları unutulmadı

Atv çeyrek asırı geride bıraktı ama yaptıkları unutulmadı

Kurulduğunda Star, Show TV, Kanal 6 ve Kanal D’nin faaliyette olduğu dönemde yayına girerek, atv seyredeceksiniz diyen ve zaman içerisinde ‘dizi atv’de izlenir’ sloganı ile yayın hayatına devam eden Atv, 25 yılı geride bıraktı.

Adını Türk televizyonculuk tarihinin efsaneleri arasına yazdıran pek çok programı ve diziyi izleyici ile buluşturup, başarısını perçinleyen Atv, 25 yılda ekranlara kazandırdıkları ile çok konuşuldu.

Okan Bayülgen’in sunduğu Gece Kuşu, Ali Kırca’nın Siyaset Meydanı, Hıncal Uluç-Erman Toroğlu ikilisinin Kale Arkası programı, Bir Yudum İnsan, Akademi Türkiye, Bir Yudum İnsan gibi parlayan ve çok izlenen programlar, Türkiye’ye pek çok yıldızda kazandırdı.

Şimdilerin ünlü yönetmeni Hamdi Alkan’ın ‘Reyting Hamdi’ programı, Bir Demet Tiyatro gibi güldürülerin yanında izlenme rekorları kıran diziler ile de televizyon izleyicisinin hayatını renklendirmeyi başardı.

Hiç şüphe yok ki dizilerin başında gelen ve adını unutulmazlara yazdıran yapımların başında ‘Süper Baba’ ve ‘Mahallenin Muhtarları’ geldi. Biraz daha ileriye gittiğimize Aliye, Ekmek Teknesi, Avrupa Yakası, Aliye, İkinci Bahar ve Zerda gibi çok izlenen yapımlarda Atv’nin başarısını perçinleyen projeler oldu.

Ne diyelim, daha nice çeyrek asırlara ..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*