Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Ay ve Med Yapım’dan bir film daha: ‘Özgür Dünya’

Film Haberleri

Ay ve Med Yapım’dan bir film daha: ‘Özgür Dünya’

Türkiye’nin en önemli iki yapım firması olan Med Yapım ve Ay Yapım, ortaklıklarına bir önemli yapımı daha eklemeye hazırlanıyor.

Ay ve Med Yapım'dan bir film daha: 'Özgür Dünya'

İzleyici ile buluşturdukları dizileri yurt dışına ihraç etmek için Madd Entertainment adında ortak bir şirket kuran Med ve Ay Yapım, Şampiyon’un ardından yeni bir sinema filmi için kolları sıvadı.

Türkiye’nin en çok izlenen dizilerine imza atan iki firma, sinema dünyasına yeni bir soluk kazandıracak, Dünya’da bir ilki gerçekleştirecekleri sinema filminin hazırlıklarına başladı.

Fetih 1453 ile gişede büyük bir başarı elde eden Faruk Aksoy’un, ‘Hazır olunca sinemalarda’ sloganı ile duyurduğu, milyon dolarlık dev bir bütçe ile hazırlanacak olan film, yüksek teknoloji ürünü olacak. Oyun motoruyla sinematik sahnelerde sunacak olan filmin her yaştan kitleye hitap edecek olması da onu oldukça ilgi çekici kılıyor.

Gürbey İleri, İdris Nebi Taşkan, Hayal Köseoğlu, Sami Aksu, Rabia Söytürk gibi gençlerin yanı sıra Murat Serezli ve Martin Nadin gibi sektörde daha fazla tecrübeye sahip oyuncularında yer aldığı filmin hikayesi Faruk Aksoy’a ait olup, senaryosunu ise Hüseyin Aksu, Evren Erbaşol ve Burcu Üstündağ kaleme alıyor.

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı