Ay Yapım ve Med Yapım’dan dev birleşme!

Ay Yapım ve Med Yapım'dan dev birleşme!

İçerik üreticiliği alanında Dünya’nın en büyük ikinci ülkesi olarak Türkiye, Uluslararası içerik dağıtımı konusunda başka şirketler üzerinden yürüttüğü anlaşmalar ile Dünya’ya açılıyordu.

Sektörün en başarılı iki firması, bu dağıtımı kendileri üstlenmek için, dağıtım haklarını tek çatı altında toplamaya karar verdi. Madd Entertainment markası altında toplanacak olan dağıtım hakkı ile uluslararası içerik alıcılarının çalacakları kapı olmayı hedefliyorlar.

İki dev birleşiyor

Türk dizilerinin bugün Dünya’da ki alıcı sayısı oldukça fazla, bunun farkında olan iki büyük yapım şirketi mevcut pazarlarda genişleme ve var olmadıkları pazara girmeyi hedefledikleri Madd ile, gelecekte uluslararası firmalar ile de ortak içerik üretmeyi hedefliyor.

Eylül 2018’den itibaren yeni kurulan şirketin başında ise sektöre hiç yabancı olmayan, son olarak Doğuş Medya’nın önemli isimlerinden Ateş İnce getirilirken, Kanal D’de alım ve yatırım satış direktörlüğü görevini yapmış olan Özlem Özsümbül’de uluslararası satış ve alımdan sorumlu isim oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*