Ayşen Gruda Miras Olarak Halkın Sevgisini Bıraktı

Geçtiğimiz Çarşamba günü ünlü Yeşilçam oyuncusu Ayşen Gruda henüz 74 yaşındayken hayata veda etti. Pankreas tedavisi gördüğü hastanede vefat eden ünlü oyuncu İstanbul Zincirlikuyu Camisi’nden defnedildi. Ayşen Gruda’yı son yolcuğuna uğurlamak için gelenler arasında birçok ünlü isim yer alırken, sevenleri ve hayranları da cenaze töreninde yer aldı.

Hababam Sınıfı, Gülen Gözler, Aile Şerefi, Çöpçüler Kralı, Tosun Paşa, Davaro gibi çok sayıda filmde bu zamana kadar rol almış alan oyuncunun tabutu Türk bayrağına sarılarak defnedildi.

Cenaze Töreni Kalabalıktı

Ayşen Gruda’yı son yolculuğuna uğurlamak isteyenler arasında birçok ünlü isim bulunuyordu. TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da cenaze törenine katılan isimler arasındaydı.

Yıldırım ve Ersoy tören boyunca oyuncunun kızı olan Elvan ve torunu Emre ile sanatçı eski eşi Yılmaz Gruda’ya taziyelerini iletti.

Cenazede bulunan isimler arasında Ali Sunal, Erol Evgin, Nevra Serezli, Hazal Kaya, Öner Erkan, Demet Evgar, Tuncay Akça, Demet Akbağ, Aydemir Akbaş, Işıl Yücesoy, Suzan Kardeş gibi isimler de vardı. Gruda’nın vefat haberini alan Ali Sunal’ın sosyal medya hesabı Instagram üzerinden yapmış olduğu paylaşım, yürekleri dağlamıştı. Babası Kemal Sunal ile ünlü oyuncunun fotoğrafını paylaşan ve “Geliyor iki gözünün çiçeği…” yazan Sunal, cenazede de gözyaşlarına hakim olamadı.

Bize Halkın Sevgisini Bıraktı

Ayşen Gruda’nın torunu Emre Gruda, anneannesinin vefatının ardından “Anneannem bize en güzel mirasını, halkın sevgisini bıraktı” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Ünlü oyuncu cenaze namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım “Böyle insanlar kolay yetişmiyor. Ülkemiz ve sanat camiamız için büyük bir kayıp” açıklamasında bulunurken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise “Sinemayı bize sevdiren en büyük değerlerimizi kaybediyoruz. Bizler için çok büyük kayıp” şeklinde konuştu.

Eski Eşi Sitem Etti

Ayşen Gruda’nın sanatçı olan eski eşi Yılmaz Gruda, cenazeye katılmayan ünlü isimlere sitem etti. Yılmaz Gruda, “Burada olmaları lazımdı ama yoklar. Ben kendi adıma ve onlar adına utanıyorum. Onlara çok kırgınım.” açıklamasında bulundu.

Cenazeye katılan ünlü isimler de Ayşen Gruda’nın vefatıyla ilgili olarak üzüntülerini şu şekilde dile getirdi:

  • Aydemir Akbaş: Bir filme başlayacağım zaman senaryoda ilk rol yazdığım insan Ayşen’di. Ayşen, yeri doldurulamayacaklardan biri.
  • Selda Alkor: Onu çok özleyeceğiz. Sırası gelen gidiyor. Onların hepsi kalbimizde.
  • Erol Evgin: 3 yıl müzikallerde oynadık. Dik duruşlu, lafını esirgemeyen zeki bir sanatçıydı. Yokluğu doldurulamaz.
  • Demet Akbağ: Çok büyük bir değerdi. Sevdiklerimizi bir bir kaybediyoruz.
  • Salih Kalyoncu: 64’ten bu yana dostluğumuz var. Beni en çok mutlu eden olaylardan biri Ayşen Gruda’nın seyircileriyle birlikte geldik. Ayşen Gruda’yı seyircisiyle birlikte uğurlamak beni çok mutlu etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*