Babamın Ceketi, Adana Film Festivali’nde görücüye çıkacak

Babamın Ceketi, Adana Film Festivali'nde görücüye çıkacak

İmzasını attığı filmlerde alışılmışın dışında bir bakış açısı ortaya koyan, verdiği sosyal mesajlar ile taktir toplayan Saçıntı, yeni filmi ile de duygulandırmaya, ve diğer filmlerinde olduğu gibi ‘düşünmeye zorlamaya’ geliyor.

26 Eylül’de gerçekleşecek olan festivalde, saat 20.00’da gösterilmeye başlanacak olan Babamın Ceketi filmi, 5 Ekim 2018 Cuma günü de vizyonda olacak.

AİLE’NİN DEĞERİNİ ÖĞRETECEK

Film’de, birbirini seven iki çift olan Ferhat ve Aslıhan’ın evlenmek istemesi ama bu arzularının önünde Ferhat’ın işi ve parası olmaması gibi engelleri aşma üzerine giriştikleri macera beyazperde’ye taşınıyor. Aslıhan’ın babasının kalp krizi geçirmesi sonrasında evlilik planları daha da tıkanırken, babasının ölmeden kızının mürvetini görmek istemesi işleri daha da zora sokacaktır. Bu süreçte Ferhat’a destek olacak olan babası (Müfit Can Saçıntı) büyütüp, okuttuğu oğluna birde iş bulmak için kolları sıvıyor. Penguen lakaplı arkadaşı Ersin’in de yardım elini uzatması sonrasında Ferhat’ın da komedi dolu macerası başlamış olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*