Berna Laçin’den sanatçılara Jim Carrey göndermesi

Berna Laçin'den sanatçılara Jim Carrey göndermesi

Doğru ya da yanlış politik kararların ülkede yol açtığı sıkıntılara değinmesi ve sözünü sakınmadan düşüncelerini sosyal mecrada paylaşmayı bir sorumluluk olarak gören Laçin, bu defa Yemen’de ki saldırı üzerinden sanatçı ve politikacılara sitem etti.

Berna Laçin sitem etti

Trump muhalifi olması ile bilinen, sık sıkta politikalarını eleştirmekten geri kalmayan Jim Carrey, daha önce de Amerika’nın uzay kuvvetleri planını karikatüre döküp ti’ye almıştı.

Jim Carrey’in bir kez daha Amerikan hükümetinin politikalarını eleştirdiği ve direkt olarak suçladığı yeni paylaşımında, Yemen’de bir otobüse atılan füzenin karikatürünü çizerek, “bizim müttefikimiz, bizim füzemiz, bizim suçumuz” demişti.

Carrey’in bu paylaşımını alıntılayan Berna Laçin, “Aktör Jim Carrey, Yemen’de yitirilen 40 çocuk canı için isyan ediyor … Çünkü sanatçı olmak bunu gerektirir… Bizim basından, politikacılardan ne tepki geldi? “Ben sadece işimi yaparım” ayağına yatan sus pus ünlüleri sormuyorum zaten!” diye biraz sitem, biraz da gönderme de bulunduğu bir paylaşımda bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*