Bir Umut Yeter’e reyting şoku, 27 Eylül Reytinglerinde büyük kayıp

Bir Umut Yeter'e reyting şoku, 27 Eylül Reytinglerinde büyük kayıp

Tolgahan Sayışman, Hazal Subaşı ve Esra Bilgiç Töre’nin başrollerini paylaştığı Bir Umut Yeter, bırakın rakipleri ile rekabet etmeyi, Hava durumu programları ile bir yarışamadı.

Çok kötü bir başlangıç yapan Bir Umut Yeter, total grubunda aldığı 2.35’lik reyting ile toplam izleyici grubunun 15. sırasında yer aldı. AB grubunda ki izlenmesi de total’den farklı olmayan Bir Umut Yeter, burada da 2.25 reyting alarak 16. sırada, 2.6 reyting ile de 20+ABC1 grubunda 15. sırada yer aldı.

İlk bölümü ile lider olması zaten beklenmiyordu ancak bu kadar kötü bir başlangıç yapacağı da tahmin edilmiyordu. Belli ki izleyici için Perşembe günü oturmuş bir düzene kavuştu.

2. bölümü ile birlikte total grubunun liderliğine çıkan Bir Zamanlar Çukurova bir kez daha 1. sırada yer alırken, geçtiğimiz hafta 2.liği kaptırdığı Avlu’dan sırasını geri alan Bizim Hikaye ikinci, Avlu’da üçüncü oldu.

Kötü’nün habercisi olmak istemeyiz ancak ilk bölümü ile bu kadar kötü bir açılış yaptı ise, izleyici bizim zaten izlediğimiz dizi var mesajı vermiş oldu. Açılışı daha iyi yapsaydı bundan sonra ki haftalarda belki daha iyi yerlere gelebilir diyebilirdik ama 2 bandında bir reyting ile açılış yapan bir dizi için umut verici konuşmak biraz hayalperestlik olabilir. Yine de erken konuşmuş olmayalım ancak tecrübelerimiz akıbetinin iyi olmayacağını söylüyor.

Televizyon reytinginde ki başarısızlığına rağmen, sosyal medya da Avlu’dan sonra ne çok konuşulan dizi oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*