Bir Zamanlar Çukurova için Geri Sayım Başladı, Bugün Başlıyor! Diziye Göz Atalım

Bir Zamanlar Çukurova için geri sayım başladı, bugün başlıyor! Diziye göz atalım

“Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı” sloganı ile tanıtılan, Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek ve Uğur Güneş’in başrollerinde yer aldığı Bir Zamanlar Çukurova bu akşam Atv ekranlarında yayına geçiyor.

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA GENEL HİKAYESİ

1970’li yıllarda, İstanbul’da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir. Kader bu çifti, Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya kararlı bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra sonsuza kadar değişir.

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA 1.BÖLÜMÜNDE YAŞANACAKLAR

DEMİRİN ÇOCUĞU OLMASI LAZIM / SENİNLE HER YERE GELİRİM BAŞLIKLARI İLK BÖLÜMÜN CAN ALICI SAHNELERİ OLACAK

Anasız babasız büyüyen Yılmaz ile terzi çıraklığı yaparak kumarbaz abisine para yetiştiren Züleyha’nın aşkı ilk bölümüyle ekranda. Birbirlerine aşklarından gözleri kamaşan gençlerin hayatı, çok sıradan bir gecede karanlık bir kabusa döner. Kabus onları önce İstanbul’dan uzaklara, sonra Yaman Çiftliği’ne savurur. Kocasından kalan toprakları bir atmaca gibi koruyan Hünkar ile mutsuz bir evliliğin enkazını toplayan oğlu Demir’in da hayatını bambaşka bir yola savuracak olan karşılaşmanın müsebbibi ise çiftliğin Kahyası Gaffur olacaktır. Dizinin ilk bölümünde Yılmaz ve Züleyha, Yaman Çiftliği’nde işe başlar. Ancak Çiftlik sakinleri ile tanışırken Züleyha’nın söylediği bir yalan, hepsinin hayatını kökünden değiştirecektir. İstanbul’da başlayıp, kara bir tren ile Adana’ya ulaşan ilk bölüm, yıllar önceki Türkiye’nin renkleri ve müzikleri ile heyecan dolu bir hikayenin kapısını aralayacak!

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA OYUNCULARI

Vahide Perçin (Hünkar Yaman), Uğur Güneş (Yılmaz), Murat Ünalmış (Demir Yaman), Hilal Altınbilek (Züleyha), Bülent Polat (Gaffur), Turgay Aydın (Sabahattin), Selin Yeninci (Saniye), Sibel Taşçıoğlu (Şermin), Selin Genç (Gülten), Polen Emre (Fadik), Mustafa Açılan (Veli) ve Serpil Tamur (Haminne)

Hilal Altınbilek rolüne hazırlanmak için, filmin çekildiği dönemin gazete ve dergilerini okuyan oyuncu, adeta zamanda yolculuk yaptı! Rolüne hazırlanmak için çok sıkı bir hazırlık süreci geçirdi.

Bir Zamanlar Çukurova’nın Hünkar’ı Vahide Perçin, Gücü ve vicdanı arasında zor kararlar alması gereken Hünkar, pek çok kişinin hayatını etkileyecek. Kocasının kurduğu düzene kanun gibi bağlı kalarak, Yaman Çiftliği’ni ve ailesinin tüm mal varlığını yöneten Hünkar Yaman, oğlunun ve ailesinin itibarını korumak için seyircinin nefesini kesecek kararlar alacak!

Yılmaz’ı oynayan Uğur Güneş, 50 yıl öncesinin Adana’sında mert ve sözünün eri bir adam olarak yaşadıkları ile seyirciyi kendine hayran bırakacak.

Demir karakterini oynayacak olan Murat Ünalmış, Ünalmış, “Demir Yaman” karakteriyle seyirciyle buluşacak. Dizide, varlıklı ve güçlü bir ailenin tek oğlu “Demir Yaman” bir anda kendisini hiç ummadığı bir aşk hikayesinin içinde bulacak!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*