Bodrum’da Şevval Sam müzikali

Bodrum'da Şevval Sam müzikali

Türkiye’nin unutulmaz sesleri arasında yer alan, 84 yıllık müzik kariyerine pek çok başarı sığdıran Müzeyyen Senar’ın hayatının önemli kesitlerini müzikalle sahneye koyan Şevval Sam’ın performansı alkış aldı.

Müzeyyen Senar’ın 100. doğum yılı şerefine sahnelediği müzikal gösteri bin 500 kişi tarafından izlendi. Müzikal’in metnini Figen Şakacı’nın hazırladığı, rejisini Engin Alkan’ın hazırladığı gösteride güzel sesi yanı sıra oyunculuk yeteneği ile büyük beğeni toplayan Şevval Sam’ı izleyenler arasında Güneri Civaoğlu, Ruhsar Özcan gibi ünlü simalarda göze çarptı.

Efsane ismin şarkılarını seslendirdiği konserinde 1.5 saat kadar sahnede kalan Şevval Sam, konser sonrasında basın mensupları ile de soru-cevap sohbeti gerçekleştirdi.

Bodrum’da sahnelemiş olduğu müzikalin önemine yine Müzeyyen Senar üzerinden değinen güzel isim, bunu ise rahmetli sanatçının son günlerini Bodrum’da geçirmiş olması olarak dile getirdi. Harbiye’de Senar’ın 70’nci yılını kutladıklarını hatırlatırken, burada da 100’üncü yılını anmış olduk dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*