Bodrum’da yapılan törenle SİSAY ödülleri sahiplerini buldu

Bodrum'da yapılan törenle SİSAY ödülleri sahiplerini buldu

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ödül töreninde geçtiğimiz gün düşerek ayağını kıran, bu nedenle de törene katılamayan Fatma Girik SİSAY Yaşam Boyu Onur Ödülünü alan isim oldu.

SİSAY Onur ödülü usta oyuncu Ayşen Gruda’ya verilirken, emek ödülleri de yine sektörün değerli isimleri Sumru Yavrucuk, Altan Erkekli, Erkan Can ile Bahar Öztan’a verildi. Törenin sunuculuğunu oyuncu Hakan Bilgin yaptığı yarışmada, Sumru Yavrucuk, Altan Erkekli ve Bahar Öztan’a ödüllerini dernek yetkilileri teslim etti.

Başarı ödülü Müslüm filminde Muhterem Nur’u oynayan Zerrin Tekindor ve Müslüm Gürses’i oynayan Timuçin Esen’e verilirken, genç başarı ödülü de başarılı youtuber Enes Batur’a verildi.

Törende Müslüm filminin de tanıtımı yapılırken, filmin yapımcısı Mustafa Uslu,”BABA”nın 17 yaşından beri sahip olduğu sazı, filmde gençliğini oynayan Şahin Kendirci’ye teslim etti.

Hediye’yi Muhterem Nur’un gönderdiğini söyleyen Uslu, “Bu bağlamayı Müslüm Gürses’e bağlama hocası Limoncu Ali hediye ediyor. Müslüm Gürses en az 8 yıl bu bağlama ile evine ekmek götürüyor. Çok özel bir hediye bence. Limoncu Ali’nin oğlu Halim şu an hayatta. Bizim filmimizde de Şahin’e bağlama çalmayı o öğretti. Bence çok güzel bir tesadüf. Babası Müslüm Gürses’e öğretti oğlu da Müslüm Gürses’in çocukluğunu canlandıran oyuncuya öğretti.” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*