Bollywood Oskarları için Antalya sesleri

Bollywood Oskarları için Antalya sesleri

Farklı ülkelerde düzenlenen Hint akademi ödülleri töreninin bu yıl ki durağı Tayland oldu ve televizyon ile internet’ten canlı olarak yapılan yayına 1.3 milyar izleyici erişti.

Tüm Dünya’da olduğu gibi, Türkiye’de de hint yapımlarına büyük ilgi duyuluyor. Bu işin başını çeken Kanal 7, pek çok başarılı Hint yapımı dizileri ekranlarına taşırken, bu diziler iyi de izlenme elde ediyor.

IIFA’nın düzenlendiği ülkelere Hint turist akınının yaşanması, o ülkede Hint projelerinin çekilmesi gibi pozitif katkıları olduğunun farkında olan Inventum Global, ödül törenini Antalya’ya getirmek istiyor.

hindistan film akademisi ödülleri

Milyon dolarlık Hint düğünleri yanı sıra kongrelerin İstanbul ve Antalya’da gerçekleşmesini sağlayan Inventum’un ortaklarından Bünyat Özpak, “Törenin yapıldığı her ülkede Hintli turist sayısı yüzde 45 artıyor” dedi.

Özpak, IIFA’nın kurucu başkanının da törenin Antalya’da yapılmasına sıcak baktığını belirtti. Tören bütçesinin 10 milyon dolar olduğunu ancak bunun sponsorlar ile karşılanabileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Törenin 10 milyon dolar gibi bir rakamla ölçülemeyecek büyüklükte bir tanıtım etkisi olduğunu belirten Bünyat Özpak, istatistiksel bilgilere de yer verdiği konuşmasında “Bir yıl içinde yüzde 500 gibi artışlar yaşanır. Bugün 1.5 milyar nüfuslu Hindistan’dan 22-30 milyon insan yurtdışına seyahat ediyor. Alışveriş, golf ve kültür turizmi gibi ürünler için de Hindistan büyük bir potansiyel taşıyor. Türkiye bu pazardan hak ettiği payı alabilir” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*