Bu Hafta Sinemada Vizyona Girecek Filmler Neler?

Bu hafta vizyona girecek filmler içerisinde 1 adet yerli olmak üzere 5 yeni sinema filmi yer alıyor. Türkiye’de bulunan sinema salonlarını dolduracak olan vizyon filmler içerisinde 91. Oscar ödülü adayı olan “Kefernahum” filmi de yer alıyor. Birçok kişi tarafından beklenen film, bu hafta vizyona girerek sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Kefernahum

91. Oscar Ödülleri Adayı “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde yer alan Kefernahum, Nadine Labaki tarafından yazıldı ve yönetildi. Beyrutlu bir gencin hikayesinin anlatıldığı film yoksulluk ve şiddet ortamını konu ediliyor.

12 yaşındayken doğum belgesi olmadığı için adli tetkikler sonucu ortaya çıkan Beyrutlu gencin hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor.

Cannes’da Jüri Ödülü’ne layık görülen filmde, Lübnanlı yönetmen ve oyuncu Nadine Labaki ile Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole ve Alaa Chouchnieh rol alıyor.

Olacak İş Değil

2011 yılında sinemaseverler ile buluşan “Can Dostum” filminin yeniden çevrimi olan “Olacak İş Değil”, bu hafta vizyona girecek filmler listesinde yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Bryan Cranston, Kevin Hart, Nicole Kidman, Golshifteh Farahani, Julianna Margulies, Jahi Di’Allo Winston ve Aja Naomi King bulunuyor. Yönetmen koltuğunda ise Neil Burger bulunuyor.

Filmin konusu ise kaza sonucu felç geçiren ve oldukça varlıklı olan Phillip Lacasse’nin kendisine yardımcı olarak işe almış olduğu Dell Scott arasında gelişen dostluk olarak sinemaseverlerle buluşuyor.

Zaman Yolcuları

Dram, bilim kurgu ve komedi karışımı olan film özellikle bilim kurgu sevenler için bu hafta vizyona giriyor. Filmin yönetmenliği Andrew Bowler tarafından yapılıyor. Andrew Bowler’ın yönetmenlik yaptığı filmde Butterfield, Sophie Turner, Skyler Gisondo, Will Peltz, Aubrey Reynolds ve Joseph Park rol alıyor.

Filmin konusu ise şu şekilde yer alıyor:

Seattle’da yayımlanan aylık bir derginin 3 çalışanı, gazetede sıra dışı bir küçük ilan görünce bu çılgın ilanın sahibini aramaya başlar. İlanda “Zaman yolculuğu yapacak eş aranıyor” başlıklı bir yazı bulunmaktadır. Bu çılgın ilandan çok iyi bir haber çıkacağını düşünen gazeteciler, ilan sahibinin peşine düşer. İlan sahibi ise Kenneth’tir. Sıradan bir süpermarket çalışanı gibi gözükse de sıra dışı ve gizemli bir adam olan Kenneth, aynı zamanda aşırı paranoyaktır. Zaman yolculuğunun sırrını çözdüğünü iddia eder.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya

Dean DeBlois tarafından yazılan ve yönetilen animasyon filmi Ejderhanı Nasıl Eğitirsin’in üçüncü serisi olan “Gizli Dünya” bu hafta vizyona giriyor.

Filmin konusunda ise halkın yeni lideri olan Hiccup ve ejderha dostu Toothless’ın yeni bir tehlikeye karşı mücadelesi yer alıyor.

Aslı Gibidir

Yönetmenliği Ali Yorgancıoğlu’nun yaptığı “Aslı Gibidir” filminde birçok ünlü isim rol alıyor. Filmin kadrosunda Aslı İnandık, Toygan Avanoğlu, Ahmet Olgun Sünear, Tuna Orhan, Nazlı Tosunoğlu, Ayten Uncuoğlu, Tuğçe Karabayır ve Aslı Turanlı bulunuyor.

Komedi film sevenlerin gözdesi olacak Aslı Gibidir’in konusunda ise çocukluğundan bu yana oyuncu olmak isteyen genç bir kızın hayallerine ulaşmak adına yaşamış olduğu macera anlatılıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*