Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Bu restoranda ödemeler takipçi sayısı ile yapılıyor!

Televizyon

Bu restoranda ödemeler takipçi sayısı ile yapılıyor!

Sosyal medyanın gücü varlığını hissettirmeye devam ediyor. Önemli bir gelir kapısına haline gelen sosyal medya popülerliğinin son kullanımı ise farklı bir noktaya ulaştı.

Bu restoranda ödemeler takipçi sayısı ile yapılıyor!

Sosyal medya’dan binlerceden milyonlarca dolara kadar uzanan gelir macerası, bu kez farklı bir ve ilk kez bu şekilde kullanıldı. İtalya’da bir restoranda ödemenizi takipçi sayınız ile yapmanıza imkan veriliyor.

Teve2 ekranlarında yayınlanan 2. sayfa programında konu edilen haberde, İtalya’da başlayan sistem şöyle işliyor: Bin – 5 bin takipçisi olana bir porsiyon, 5-10 bin takipçisi olana 2 porsiyon, 10-50 bin takipçisi olana 4 porsiyon, 50-100 bin takipçisi olana 8 porsiyon ve 100 binden fazla takipçisi olana tüm menü, yediklerinin fotoğrafını paylaşmaları karşılığında ücretsiz servis ediliyor.

100 binden fazla takipçisi olanlarsa hiç hesap ödemiyor. Ancak bunun için müşterilerin, sosyal medya hesaplarında restoranın içinde çekilmiş fotoğraflarını paylaşmaları ve restoranın adını kullanmaları şartı koşuluyor.

İşletmeciler, uygulamanın başarılı olması halinde benzer konseptte başka restoranlar da açmayı hedefliyor.

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı