Bu seferde Sibel Can’ın Yeni Aşkım şarkısını çalıntı olmakla suçladı

Bu seferde Sibel Can'ın Yeni Aşkım şarkısını çalıntı olmakla suçladı

Geçtiğimiz haftalarda Aleyna Tilki’nin ‘Dipsiz Kuyum’ şarkısının çalıntı olduğu iddiasını ortaya atan, ancak şarkıda olanın merdiven yürüyüş tekniği olduğu, herhangi bir çalıntı durumunun olmadığı ortaya çıktı.

Sibel Can için ikinci kez böyle bir iddia ortaya atan Onur Akay, daha önce de ‘Kış Masalı’ için çalıntı olduğu iddiasını ortaya atmıştı. Bu kez söz ve müziği Özgür Koç’a ait olan Sibel Can’ın yeni şarkısının, Aşık Mahzuni Şerif’e ait olan ve Ceylan’ın da yorumladığı ‘Mamuda’ türküsünden çalıntı olduğunu belirtti.

Bugün sitesinde yayınladığı bir yazı ile bu iddiayı ortaya atan Akay, iddiasını şu sözlerle dile getirdi: “Türkülerimizi deforme etmeye başladılar” diyen Onur Akay, ”Sibel Can’ın geçen aylarda çıkan son albümünde söz ve müziği Özgür Koç’a ait ‘Yeni Aşkım’ isimli bir şarkı var.

Geçen günlerde tesadüfen şarkıyı dinledim ve şarkı söz ve müziği Aşık Mahzuni Şerif ustaya ait olan ve Ceylan’ın da yorumladığı ‘Mamudo’ türküsünden alınmış.

Konunun önümüzdeki günlerde MESAM Teknik Bilim Kurulu’na gideceğinin bilgisine de ulaştım.”

Bundan önce Kış Masalı için ortaya attığı, Alihan’ın ‘Bu Kadın Neden Ağlıyor’ isimli şarkısından çalıntı olduğunu da, “Bilirkişi raporunda eserin müziğinin Alihan’a ait olduğu kanaatine varıldı.” sözleri ile duyurumuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*