Büyükçekmece’den Selda Bağcan geçti

Büyükçekmece'den Selda Bağcan geçti

Şarkı ve türküler ile müzik severlere unutulmaz bir gece yaşatan usta şarkıcı, ortaya koyduğu performans ile büyük beğeni toplarken, kendisi dinlemeye gelen Büyükçekmeceliler’de şarkılara hep birlikte eşlik etti.

Usta sanatçı dinleyenleri alıp başka diyarlara götürürken, türküleri ile de festivali renklendirdi. Festival’de konser dışında, iki etkinlik daha gerçekleşirken, bunlardan biri halk dansları yarışması, bir diğeri ise fotoğraf yarışması oldu.

Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışmasına katılan konuk ülkeler, ülkelerine has yöresel kıyafetleri ile sahne alırken, jüri karşısında performanslarını sergileyen ekipler dans, kıyafet gibi birden fazla kategoride rekabet ettiler.

9’uncusu gerçekleşen Uluslarası Güler Ertan fotoğraf yarışmasının kazananları da belirlenirken, jüri birden fazla kategoride yarışan birbirinden güzel fotoğraflar arasından seçimini yaptı. İranlı fotoğraf sanatçısı siyah-beyaz fotoğrafı ile 1. olurken, ödülü olan plaket ve madalyasını Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün elinden aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*