Çağla Şikel’e vergi kaçakçılığı suçlaması! 8 yıl 9 ay hapis istendi

Çağla Şikel'e vergi kaçakçılığı suçlaması! 8 yıl 9 ay hapis istendi

Vergi usul kanununa muhalefet mahkemelik olan manken Çağla Şikel ile ilgili bu gelişme teve2 ekranlarında yayınlanan 2. sayfa programında duyuruldu. Programın sunucuları yaptığı açıklamada:

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çağla Şikel hakkında hazırlanan iddianamede gerçek alış, satışa dayanmayan sahte fatura kullanıldığı belirtilerek, “Bahse konu bu faturaları ilgili dönemlerde gider hesaplarına kaydederek gelir vergisine esas serbest meslek kazancının hesaplanmasında dikkate aldığı, ayrıca söz konusu faturalarda yer alan KDV’leri haksız yere indirim konusu yaptığı ve bu suretle müsnet suçu işlediği anlaşılmıştır” bilgisine yer verildi.

8 Yıl 9 Ay Hapis

Ünlü manken yaşadığı bu sorun ile ilgili muhasebecisini suçlarken, dolandırıldığı iddiası ile de muhasebecisi hakkında şikayetçi oldu. Söz konusu muhasebecinin bu ilk vukuati de değildi. Öyle ki yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’da dolandırıldığını iddia etmiş ve onunda muhasebecisi bu isim çıkmıştı.

Savcılık iddianamesinde, Çağla Şıkel’in bu suçu zincirleme bir şekilde işlediği belirtilerek, 8 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*