Çağla Şıkel’in o sözleri başına dert açtı

Çağla Şıkel'in o sözleri başına dert açtı

Ünlü model ve sunucu Çağla Şıkel, Fox ekranlarında sunduğu programında ‘körler sağırlar birbirini ağırlar’ dediği için, Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Doğubayazıt Yaşama Sevinci Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi tarafından mahkemeye verildi.

Çağla ile Yeni Bir Güne isimli programda, “Engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı” iddiasıyla program sunucusu Çağla Şıkel hakkında Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verdi.

Topçi, ajans muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu televizyon programında Çağla Şıkel’in engellilere yönelik onur kırıcı ve hakaret içerikli kelimeler kullandığını ileri sürdü.

Yanlış anlaşıldı

Türkiye’de 8,5 milyona yakın engellinin yaşadığını anımsatan Topçi, engelliler adına şahıs olarak suç duyurusunda bulunduğunu ifade ederek, “Kendisi Türkiye’ye mal olmuş birisi. Şimdi biz toplumda engellilerin psikolojisini düzeltmeye çalışırken Çağla hanımın çıkıp da programında engellilere yönelik ‘körler, sağırlar birbirini ağırlar’ sözlerini kullanması gerçekten bizi çok rahatsız etti. Engellilerin engelini ön plana çıkarmak, bunları kullanmak gerçekten çok yanlış ve rahatsız edici. Biz de kendi yasal hakkımızı kullanarak avukat hanımın yardımıyla dilekçemizi yazıp savcılığa verdik. Kendisinden de tüm Türkiye’nin önünde engellilerden özür dilemesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Avukat Müşerref Merve Gerçekçioğlu da bugün itibarıyla dilekçeyi Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ederek yetkili makamlara, gereğinin yapılmasını arz ettiklerini belirtti. Topçi’ye destek veren bedensel engelli Paşa Çavlan ise Şıkel’in programında engelliler için söylediği sözleri kendisine yakıştıramadığını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*