Canan Duman Yeni Kitabını Çıkardı

Profesyonel çalışma hayatına 1998 yılında muhabir olarak başlayan Canan Duman, “Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?” adlı kitabını çıkardı ve tanıtımını gerçekleştirdi.

“Yıldız çalışanlarının üzerine düşünülsün, önemi fark edilsin diye yazıldı” şeklinde kitabını tanımlayan Duman’ın kitabı Kanon Kitap etiketiyle birlikte okuyucusu ile buluştu.

Birçok Dalda Profesyonel Çalışma

1998 yılında çalışma hayatına başlayan Duman, 2013 yılına kadar birçok meslek grubu içerisinde profesyonel bir çalışma hayatı sürdürdü. Çalışma hayatına yazı işleri koordinatörlüğü, genel yayın yönetmenliği, reklam satış müdürlüğü sığdıran yazar yirmi yıllık iş tecrübesine dayanan deneyimlerini bu kitapta topladı.

Kitabında şirketlerin insan kaynaklarındaki seçimlerini, organizasyon içerisinde bulunan çalışanların nasıl doğru konumlandırılacağını ve bir şirketin nasıl doğru şekilde yönetileceğine dair bilgiler bulunduğunu ifade eden Duman, şirket sisteminin nasıl olduğunu bu kitapla anlattı. 20 yıllık iş tecrübesinden elde ettiği bilgileri aktaran yazar “Yıldız Çalışanlar” üzerinde durulması gerektiğini ifade etti.

İş Dünyasının Yenilikçi Kavramı: Yıldız Çalışanlar

İş dünyasının en yenilikçi kavramlarından biri olan “Yıldız Çalışanlar” üzerinde yoğunlaşan Canan Duman, çalışanların hangi pozisyonlarda daha verimli olabileceğini bu kitabıyla anlattı. Çalışanların doğru pozisyonlarda olmadığını ve bu sebeple istihdam edilemediğini belirten Duman, çalışanların yetenek ve ilgilerine göre pozisyonlandırılması gerektiğini ifade etti. Çalışanların bu şekilde pozisyonlandırılmasının, onları daha etkin ve verimli yapacağını dile getird.

Y ve Z kuşaklarının alışkanlıklarına da değinen Duman, iş yapma biçiminde yaşanan dijital dönüşümün iş yerlerini ve çalışanları nasıl etkilediğini kitabıyla vurguladı. Kuşaklar arasında yaşanan çatışmadan ötürü çalışanların kendisini motive edemediğini belirten yazar, bu durumda nasıl bir sinerji yaratılabileceğini de kitabında anlattı.

Mevcut çalışma sistemlerinin dijitalleşmesi gerektiğini belirten Duman, tüm bunlar içerisinde çalışanların daima ön planda tutulması gerektiğini ifade etti.

Örnek Vakalarla İşlenen Konular

Yazar kitabında anlatmış olduğu tüm hadiselere yaşamış olduğu 20 yıllık iş tecrübesinde karşısına çıkan olayları da ekledi. Birçok farklı sektör içerisinde yaşanan ve tanık olduğu olaylar arasından seçilen örnek vakalarla işlenen kitap, altın değerinde öneriler sunuyor.

“Yıldız Çalışanlar” terimini en ince ayrıntısına kadar bu kitapta işlediğini belirten Canan Duman, bu çalışanların şirkete katılmasından ayrılmasına kadar olan süreçte nasıl bir karar verme ve alma sürecinin geliştiğine de değiniyor.

“Şirketler Yıldız Çalışanlarını Nasıl Kaybeder?” kitabıyla hem işverene hem de çalışana birçok noktada ufuk açıcı bilgiler sunan, örnek vakalarla yalnız olmadıklarını hissettiren bu kitap iş hayatına aday olan tüm genç kuşak tarafından okunması gerekiyor. Kitap içerisinde yazan bilgiler, deneyimsel vakalar ve iş sektörlerine dair yorumlarla iş hayatına başlayacak olan çalışanların ufkunu genişleten bilgiler içeriyor.

Duman bu kitabın özellikle işverenler tarafından okunmasını istiyor. Çünkü, işverenlerin iş dünyası içerisinde yapmış olduğu yanlışlar sebebiyle çalışan istihdam edemediğinden yana başarısızlıklar yaşadığını dile getiriyor. Bu nedenle kitabın özünün işverenlere yönelik olduğunu da ifadelerine ekliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*