Çektiği ilk klibi bakın kimlere armağan etti

Çektiği ilk klibi bakın kimlere armağan etti

Türk halk müziğine çok değerli eserleri kazandıran bestekar Abdurrahman Yağdıran, sanat yaşantısının 62’nci yılında söz ve müziği de kendisinin olan “Beni Her Gün Taşıyanlar” isimli şarkısı için bir video klip çekti. 85 yaşındaki usta bestekar, sanat hayatının ilk video klibinin DVD’sini bu iş için teşvik ve desteklerini esirgemeyen, gençlik yıllarından arkadaşı olan Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Devlet Bahçeli ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye armağan etti.

“Adana Yollarında Pamuklar Dallarında” isimli türküsü dillerden dile dolaşan, Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda yıllarca eğitim veren Yağdıran, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de yönlendirmesi ile “Beni Her Gün Taşıyanlar” isimli şarkısının aranjesini yeniden yaptı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sanat Danışmanı olan Mahmut Tülek’in yönetmenliğinde stüdyoya giren Abdurrahman Yağdıran, klip çekimini tamamladı. Çekimler Adana’nın tarihi mekanlarında gerçekleştirildi.

Abdurrahman Yağdıran, Ankara’ya giderek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye elden teslim ettiği “Beni Her Gün Taşıyanlar” şarkısının 3 dakika 41 saniyelik klibi sonrasında, Devlet Bahçeli de izlediği klibi beğendiğini belirtti. MHP lideri, Türk müziğine ömrünü adayan hemşehrisine köstekli saat hediye ederek, uğurladı. Bu mutluluk sonrasında konuşan Yağdıran, “85 yaşımda, ömrümün en güzel günlerini yaşatan ve bu eserin yapımında desteğini esirgemeyen Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Hüseyin Sözlü’nün de desteklerini unutmayan Yağdıran, Başkan Hüseyin Sözlü’ye de bir ziyaret gerçekleştirerek aynı DVD’den ona da verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*