Cem Belevi’den “dikkat” uyarısı

Cem Belevi'den "dikkat" uyarısı

Bu kazalarda yaşanan üzüntülere duyarsız kalmayan yakışıklı şarkıcı Cem Belevi, Ağva’da verdiği konser’de kendisini dinleyenlere de “dikkat” mesajı verdi. O mesajında, “Aman dikkat, trafik kurallarına uyalım. Lütfen yavaş gidin, hayat zaten çok kısa ve çok değerli” diyerek tatilcilere bir hatırlatmada bulundu. İki saat sahnede kalan ünlü şarkıcı, “Bu konserimdeki tüm şarkıları tatilcilere ve özellikle dönüşte okula başlayacak olan öğrencilere hediye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Özellikle bayramlarda trafik kazalarında yaşanan artışa, bu yıl “kırmızı düdük” ile dur denmek istendi. İçişleri Bakanlığı’nın bu yıl ilk kez uyguladığı kırmızı düdük ile, polisler yolda aileleri dikkatli olmaya davet etti.

DİKKAT UYARISI

Çocuklara, “hızlı giden” babanız, anneniz veya aracı her kim kullanıyorsa düdüğü çalıp, uyarmaları için kırmızı düdük verildi. Yaşanan bu trafik kazalarının önüne geçmek içinde pek çok ünlü kırmızı düdük projesine destek oldu.

TRT 1’de yayınlanan Kalk Gidelim, Ege’nin Hamsisi ve Elimi Bırakma oyuncuları, trafik polisi oldu, farkındalık yaratmak için bu videoları da internet’ten yayına sürdüler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*