Cem Yılmaz, Ellerimde Çiçekler şarkısını batırdı!

Cem Yılmaz, Ellerimde Çiçekler şarkısını batırdı!

Oyunculuk, senaryo, stand-up gibi tüm çalışmalarında büyük başarılara imza atan Cem Yılmaz, seslendirdiği Ellerimde Çiçekler şarkısını ‘batırdığı’ eleştirilerine maruz kaldı. Bu tepkiler çokta haksız sayılmazdı.

Bu tepkiyi gösteren isimlerden biri de Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu oldu. Ünlü köşe yazarı, köşesinde yer verdiği yazısında, ‘tahammül etmek güç’ dediği ağır bir eleştiri kaleme aldı.

“Müzik dünyamızın ‘amcası’ İlhan Şeşen, 47. sanat yılında ‘Hediyem’ adlı bir proje albümüne imza attı. Unutulmaz İlhan Şeşen şarkılarını 14 ayrı sanatçının seslendirdiği bir albüm bu… Birkaç gündür telefonumda, bilgisayarımda çeviriyorum şarkıları. Mesela Aylin Aslım, “Ankara’dan Abim Geldi”yi o kadar güzel seslendirmiş ki, yıllar sonra bu şarkıyı yine keyifle dinledim… Ceylan Ertem’in ”Aşık Oluyorum Eyvah”taki yorumu da güzel… Bu albüm sayesinde Dilhan Şeşen’i ilk kez dinledim, Burhan Şeşen’in 19 yaşındakimi kızıymış, bu ailede müzisyenlik genlerde var demekle, müthiş bir ses Dilhan… Alpay’dan, “Hayallerimi Bırak”, Mehmet Erdem’den “Ağlıyor İstanbul”, Yaşar’dan ”Gibi Gibiyim”i dinlemek de güzel… “Sensiz Olmaz”, Yalın’a çok yakışan bir şarkı olmuş… Bu güzel albümde geliyorum geliyorum tek bir şarkıyı atlıyorum, Cem Yılmaz’ın seslendirdiği “Ellerimde Çiçekler”i…

PİLİ BİTİK WALKMAN BAYGINLIĞINDA

Başlamıyor mu, “Son zamanlaaaar yaptıklarıma baaaaakma nolursun” diye olağanüstü düşük devirde şarkıyı söylemeye hemen geçiyorum. Bateri çalan, müziği bilen biri olarak Cem Yılmaz bu şarkıyı nasıl mahvederim diye özel olarak uğraşsa ancak bu kadar yapabilirdi… Şarkıya biraz tahammül edebilmek için 4X4 devir hızlandırmanız şart… Hani eskiden pili biten walkman’ler şarkıyı bayık bayık çalardı ya, Cem Yılmaz’ın yorumu da aynen o işte… İlahi gibi söylediği bu yorumu aslında 2016’da SoundCloud’a kendisi yüklemişti Cem Yılmaz… İlhan Şeşen de aynen albüme alıp koymuş… Cem Yılmaz değil de başkası şarkıyı böyle söyleseydi değil albüme almak İlhan Şeşen herhalde dava açardı… Durumu abarttığımı düşünüyorsanız internette bulup dinleyin yorumu… Cem Yılmaz’ın söylediği “Ellerimde Çiçekler” proje albümlerde en kötü yorum olarak tarihe geçer.

Ama diğer 13 şarkıcının söylediği şarkılar için İlhan Şeşen’in ‘Hediyem’i indirilir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*