Cengiz Semercioğlu’ndan Hande Erçel’e oyunculuğu bırak tavsiyesi

Cengiz Semercioğlu'ndan Hande Erçel'e oyunculuğu bırak tavsiyesi

Deneme çekimi teklifi gelince buna itiraz eden, bu saatten sonra ne deneme çekimi diyen Hande Erçel, daha sonra menejeri tarafından ikna edilmiş, deneme çekimine katılmış ve oyuncu da dizinin kadrosuna dahil olmuştu.

Bu haberin basına yansıması sonrasında, oyunculuğu devamlı eleştirilen Hande Erçel’in bu itirazını köşesine taşıyan Cengiz Semercioğlu, Erçel için ‘bu işi bırak’ tavsiyesinde bulundu. İşte Semercioğlu’nun o yazısı:

“Hande Erçel, TRT’de başlayacak ‘Halka’ dizisi için deneme çekimi yapmak istememiş. ‘Bu saatten sonra ne deneme çekimi’ diye itiraz edince de kriz çıkmış. Bu saat? Hangi saat! Hande Erçel sahnelerde fırtınalar estirdi, ekranda dağları devirdi de bizim mi haberimiz yok. Kaldı ki böyle olsa bile ‘audition’ denen şeyi 40 yılın oyuncuları bile yapar. Hollywood’un anlı şanlı oyuncuları bile tıpış tıpış gidip audition verir. Bizde de 40 yıllık oyunculardan deneme çekimi istenir. Bu onun oyunculuğunu test etmek için yapılmaz, hikayeye, karaktere, rol arkadaşı olacak kişiye uyup uymayacağını görüntülü olarak karşısında görmek ister yönetmen. Bundan daha doğal bir şey olamaz.

BU İŞİ BIRAK

Bunu hâlâ öğrenmeyip de bu lafı söylediysen yol yakınken bu işi bırak Hande Erçel… Daha 24 yaşında ‘ben oldum’ diyen bir oyuncu, ‘olamaz’ zaten.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*