Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Cezmi Baskın, 18. Türk Film Festivali’ne katıldı

Kültür Sanat

Cezmi Baskın, 18. Türk Film Festivali’ne katıldı

Usta oyuncu Cezmi Baskın, Frankfurt’ta devam eden 18. Türk Film Festivali’ne katıldı.

Cezmi Baskın, 18. Türk Film Festivali'ne katıldı

Özgür Sevimli’nin 2017 yılında vizyona giren filmi ‘Murtaza’ filminin başrolünü oynayan usta oyuncu Cezmi Baskın, Almanya’da Frankfurt’ta düzenlenen festivale katıldı.

Başarılı yönetmen Sevimli’nin ilk uzun metrajlı filmi olan ve oldukça zor şartlarda çekilen Murtaza’nın, özel gösterimi için Frankfurt’ta bulunan Baskın, filmi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Baskın, Genç bir ekiple ama çok zor şartlarda çalıştıklarını ifade ederken, oynadığı karakterin rolünün gereksinimlerini yerine getirmek için bir ay boyunca yıkanmadığını söyledi.

Usta oyuncu, “Murtaza karakteriyle seyircilerin özdeşleşmesi çok zor. Topluma yabancılaşmış, devamlı hayatını yalanlar üzerine kurmuş çok yalnız bir karakter” dedi.

Baskın’ın rol aldığı Murtaza filmi, Adana, İstanbul ve Malatya Film Festivallerinde En İyi Film gibi adaylıklar elde etmişti.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı