Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Cihan Ünal’dan Şahan Gökbakar’ı kızdıracak açıklama

Magazin

Cihan Ünal’dan Şahan Gökbakar’ı kızdıracak açıklama

Usta oyuncu Cihan Ünal, fenomen grup Kafalar’ın sinema filmi ‘Kafalar Karışık’ filminde rol aldı.

Cihan Ünal'dan Şahan Gökbakar'ı kızdıracak açıklama

Kafalar ekibinin başrolünü paylaştığı, Türk sinemasının pek çok usta isminin rol aldığı Kafalar Karışık isimli sinema filminin Beykoz Kundura Fabrikası’nda ki setinde konuşan Cihan Ünal, günümüz komedi filmlerine değindi.

Geçtiğimiz günlerde Kadir İnanır’ın Şahan Gökbakar ve Cem Yılmaz’ı kastederek, “Türk sinemasını komedyenler mi kurtaracak?” sözleri hatırlatılan Cihan Ünal, Recep İvedik serisini hiç izlemediğini belirterek, Gökbakar’ı kızdıracak şu sözleri kullandı:

“Önemli olan işi şarlatanlığa dökmemek. Komedi, toplumun eğitim yapısına göre sunulursa, sulanmaya, belden aşağı olmaya, soytarılığa ve şaklabanlığa döner.

EĞİTİMİN ARTMASI GEREKİYOR

Bir sanatsever olarak bundan zevk almıyorum. Komedi konusunda biraz aşağılarda seyrediyoruz. Kolay ve her şeye gülen bir toplum var. Ülkemizde öncelikle eğitim seferberliği başlatmak gerekiyor. Bu da insanın ve sanatın yapısını değiştirir. Böyle yapımlar sinemayı değil, ancak kendini kurtarır. Böyle birçok örnek var.”

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı