Deliler filminde ikinci tanıtım geldi

Deliler filminde ikinci tanıtım geldi

Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Nur Fettahoğlu ve İsmail Filiz gibi birbirinden ünlü ve başarılı oyuncuların yer aldığı, 23 Kasım’da vizyona girecek olan Deliler filminden ikinci bir tanıtım yayınlandı.

Fatih Sultan Mehmed ile Eflak voyvodalığına tayin ettiği Vlad Tepeş dönemine değinecek olan film, Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyaya diz çöktüren kudretli ordusunun en cesur savaşçılarını; “Deliler”i anlatıyor.

Dev bir prodüksiyon ile hazırlanan ve hazırlığı için 4 milyon dolar harcanan filmin oyuncu kadrosunda başrol oyuncularına ek olarak, Hakan Yufkacıgil, Gökçe Özyol, Rüzgar Aksoy, Gülşah Şahin Uçan, Demet Tuncer, Kamil Güler, Namık Rüstemhanlı, Mehmet Pala, Mehmet Ali Karakuş, Batın Uçan, Baran Öztürk ve Berat Efe Parlar ‘da yer alıyor.

DELİLER ÖZETİ

Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisi Romanya Prensi Vlad tarafından infaz edilmiştir. Yaşanan olay karşısında Fatih Sultan Mehmet, Vlad’ı öldürmesi için Baba Sultan’a ferman verir. Baba Sultan görev için Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar’dan oluşan Deliler Birliği’ni Kuman’la birlikte Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Deliler, Alaca köyü yakınlarından geçerken Vlad’ın çetesinin köye saldırdığını öğrenir. Deliler’in amacı önce köyü kurtarıp ardından Vlad’ı infaz etmektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*