Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Dijital Esaret: İnternet’in kölesi gençlerin mahkumiyeti

Film Haberleri

Dijital Esaret: İnternet’in kölesi gençlerin mahkumiyeti

Usta yapımcı, yönetmen ve senarist Birol Güven, yeni bir sinema filmi için kolları sıvadı. Film, internet bağımlısı gençlerin yattığı cezaevi’nde yaşananları beyazperde’ye taşıyacak.

Dijital Esaret: İnternet'in kölesi gençlerin mahkumiyeti

Şu sıralar ekranlarda yer alan projelerinden umduğunu bulamayan, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisi finalsiz ekranlardan kaldırılan, Çocuklar Duymasın’ın da reyting kaybı yaşayan Birol Güven, Dijital Esaret adında yeni bir sinema filminin hazırlıklarına başladı.

Dijital Suçlar Cezaevi adında, internet bağımlısı gençlerin yattığı bir cezaevinde yaşananların beyazperde’ye aktarılacağı film’in yönetmenliğini Birol Güven ve Emre Kavuk yaparken, her projesinde olduğu gibi, filmin senaryosunu da Birol Güven kaleme alıyor.

Başarılı oyuncu Rasim Öztekin’in başrol oyuncularından biri olacağı filmin çekimleri Bodrum Çökertme’de hazırlanan plato da başlayacak. 2019 yılında vizyona girecek olan filmi ile ilgili konuşan Güven, şunları söyledi:

“Yeni zenginler internetten, yeni edebiyatçılar, yeni oyuncular, yeni kanaat önderleri hepsi internetten. Maalesef artık suçlular da oradan çıkacak ve onların cezaları da onlara göre olacak”

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı