Diriliş Ertuğrul 133. Bölüm Fragmanı! Ertuğrul’a Hain Tuzak

Diriliş Ertuğrul 133. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni fragmanda dikkat çeken detaylar ön plana çıkarken işlerin hiç de kolay olmayacağı görüldü. Peki yeni bölümde Diriliş Ertuğrul’da bizleri neler bekliyor.

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında; Osman babasına açılarak evliliği ile ilgili bazı endişeleri olduğundan bahsediyor. İlbilge ise Selcan, Hafsa ve Hayme Ana’ya Osman ve Ertuğrul’un diğer çocukları ile ilgili korkuları olduğundan söz ediyor. İlbilge işinin bu konuda kolay olmayacağını net bir şekilde görüyor. Ona asıl güç veren ise Hafsa Hatun olduğunu biliyor.

Diriliş Ertuğrul Son Bölümünde Neler Yaşandı?

Ertuğrul, sonunda bekleneni yapar ve İlbilge hatunu istediğini söyler. İlbilge’de bu habere çok sevinerek ailenin tüm üyeleri ile bir araya gelerek bu teklifi kabul eder. Emir Bahattin ise bu karara oldukça öfkelenir. Ertuğrul’da sözü bu yaşananların ardından Beybolat’a verir. Emir Bahattin’de tam bu sırada altınların çalındığını öğrenir. Beybolat, teklife yanıtını vermeden kadınlardan dışarıya çıkmalarını ister. Emir Bahattin’de altınlar için Kervansaray’a gitmeye karar verir. Ertuğrul’da savunması için kendisini uyarır.

Diriliş Ertuğrul 133. Bölüm

Sırma büyük bir öfke içindedir. Ablası İlbilge’nin neden Emir Bahattin ile evlenmek istemediğinden dolayı oldukça sinirlidir. Sırma, mutluluğunu tam kaybetmek üzereyken bu evliliğin yaşanmaması adına yeni planlar hazırlar. İlbilge’nin bir oyun içerisinde olduğunu düşünen Sırma, ablasına karşın intikam yemini eder ve işe koyulur.

Selcan’da o esnada İlbilge’yi iğneleyici sözler sarf ederek onu köşeye sıkıştırmaya karar verir. İlbilge’de bu yaşananlardan habersiz olduğunu söyleyerek kendisini aklama çabası içerisindedir. Hayme Ana’da o esnada yanındadır. Selcan’ın sadece kuruntu yaptığını söyleyen İlbilge, günahının alındığını ve bunun iftira olduğunu belirtir. Selcan bu durumu fırsat bilerek Ertuğrul’un gönlündeki tek kadının halen Halime hatun olduğunu söyler. İlbilge ile olan evliliğin sadece siyasi amacı olduğunu üstüne basarak ifade eden Selcan, ortalığı iyice karıştırır. Ancak İlbilge’nin Ertuğrul’dan vazgeçme gibi bir amacı yoktur.

Emir Bahattin’in aklındaki tek şey ise çalınan altınlardır. Ertuğrul’da verilen vazife konusunda oldukça öfkelidir. Emir Bahattin bir gün mutlaka Anadolu’nun talan edeceğini ve bunu kendisi yapamasa da Moğollar tarafından gerçekleştirileceğini bilir. Beybolay ise sinirli olan Ertuğrul’u sakinleştirmeye çalışmaktadır.

Ertuğrul’a Yeni Tuzak

Dragos’da çaldığı altınlardan bazılarını kendi adamları arasında dağıtır. Ertuğrul’a da altınların yarısını alması için haber uçurur. Aslında asıl amacı Ertuğrul’a altınları vermek değil onu öldürmektir.

Diriliş Ertuğrul 133. Bölüm

Sırma olup bitenlerden sonra ablası İlbilge’den hesap sorar. İlbilge’de hiçbir şeyden haberi olmadığını söyleyerek Sırma’yı ikna etme çabası içerisindedir. Sırma, ablasının saadetinin önüne geçmeye tamamen kararlıdır. Ertuğrul ile baş başa kalan İlbilge’nin onu aklını başından aldığını düşünen Sırma, çok öfkelidir. Bu esnada içeriye Beybolat girer. Son kararın sadece kendisi tarafından verileceğini iki kardeşe de söyler. Sırma’d bir an önce kararın verilmesi için abisine baskı yapar. Asıl olaylar bu kararın açıklanmasından sonra başlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*