Dünya Zenginler Sıralaması Değişiyor! Dünyanın En Pahalı Boşanması!

Son zamanlarda servetleri ile dünyanın en zengin listesine giren kişiler konuşuluyor. Yapılan araştırmalarda listenin başında bulunan 26 kişinin dünya üzerindeki en yoksul 3.8 milyon kişiye denk olduğu açıklanmıştı. Son zamanlarda servetleri ile konuşulan kişilerin ne iş yaptıkları, nasıl para kazandıkları ve tam olarak ne kadar mal varlıkları olduğu sosyal mecralarda tartışıladursun Amazon’un kurucusu Jeff Bezos özel hayatıyla ilgili konuşulmaya başlandı.

Dünyanın en zenginler listesinde ilk sırada yer alan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos mal varlığının yanı sıra özel hayatı ile gündemde. Evliliğinde bir süredir kara bulutların dolaştığına dair duyumlar alınıyordu. Ancak uzun süre eşi ile ilgili bir açıklama yapmadığı için durum belirsizliğini koruyordu. Son olarak sosyal medya üzerinden beklenen açıklama geldi. Çift evliliklerini noktalamak için harekete geçtiklerini belirttiler. Jeff Bezos ile eşi MacKenzie Bezos’un 25 yıldır devam ettirdikleri evlilikleri yakın zamanda bitiyor. Ancak ikilinin boşanması tüm dengeleri sarsacak gibi görünüyor. Bu boşanma ile birlikte dünyanın en zengin kadınları ve erkekleri listesinde sıralama değişecek.

25 Yıllık Evlilik İhanet Yüzünden Mi Bitiyor?

1992 yılında New York’ta tanışmalarının ardından başlayan aşk hikayesi günümüze kadar devam ediyor. Bir süre sonra aynı şirkette çalışmaya başlayan çiftin kısa bir nişanlılık döneminin ardından evlendikleri öğrenildi. Jeff Bezos şimdi kendisine servet kazandıran projesinin ilk ayağı olan sanal kitapçı planını ilk olarak eşi ile paylaştı. Ardından harekete geçen Jeff Bezos’a en büyük desteği karısı verdi. Amazon ismini verdikleri bir şirket kurmalarının ardından işler planladıklarından da iyi gitmeye başladı. Bir süre sonra şirketin muhasebesini eşine devrettiği ve tüm parasal konularla eşinin ilgilenmesini istediği öğrenildi.

Ancak basının iddialarına göre 25 yıllık güzel giden evliliğin ihanet yüzünden noktalandığı konuşuluyor. İddialara göre ünlü iş adamının karısını aldattığı söyleniyor. Aldattığı iddia edilen kişi de yabancı değil. Fox 11 kanalında sunuculuk yapan Lauren Sanchez ile birlikte olduğu konuşulurken en dikkat çeken detayın ise iki tarafında evli olması olarak görüldüğü belirlendi. Ancak henüz taraflardan konu hakkında bir açıklama gelmedi.

Servet Nasıl Bölüşülecek?

Çift kısa bir süre önce sosyal medya hesaplarından yine ortak paylaştıkları bir yazı ile ayrılığı duyurdular. İlişkilerine arkadaş olarak devam etme kararı aldıkları öğrenildi. Birbirlerine övgü dolu sözler sarf eden çiftin ayrılığı kafaları karıştırdı. Boşanma açıklamasının ardından en çok mal varlığının nasıl paylaştırılacağı konuşuldu. Hukuk şirketi ayrı bir düzenlemenin iki taraf içinde yapılmaması halinde tüm servet yarı yarıya paylaştırılacak. Çünkü şirketin ikilinin evliliği sırasında kurulduğu açıklandı. Dünyanın en zengini konumundayken mal varlığını eşiyle paylaşmasının ardından liste değişecek. Birinci sıraya yeniden Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates gelecek. Yapılan son değerlendirmelere göre Bill Gates’in mal varlığının 93 milyar dolar olduğu söyleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*