Dünyanın En Ünlü Köpeğinden Kötü Haber Geldi!

Sosyal medyada gündem olan haberlerden birisi de sevimli köpek Boo oldu. Dünyanın en sevimli köpeği olarak gündeme gelmişti. Minik köpeğin bir süredir hasta olduğu öğrenilmişti. Son gelen haberlerle birlikte sosyal medyada adeta maskot haline gelen sevimli köpeğin hayata gözlerini yumduğu açıklandı. 12 yaşında olduğu ve yaşlandığı belirlenen sevimli köpek Boo ilk olarak 12 yıl önce sosyal medya üzerinde ünlü olmaya başladı. Sahiplerinin sevimli köpeğin fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşmalarının ardından bir anda binlerce takipçisi oldu. Yıllar içerisinde daha çok ünlenen Boo adeta sosyal medya fenomenine dönüştü.

Zaman içerisinde milyonlarca takipçi sayısına ulaşan Boo ölüm haberiyle birlikte pek çok kişiyi üzdü. Sosyal medya kullanıcıları şahsi hesaplarından Boo’nun fotoğraflarını paylaşarak ölüm haberine olan üzüntülerini dile getirdiler. Minik köpeğin ölüm haberi yine ünlü olmasını sağlayan ailesi tarafından duyuruldu. Minik köpeğe veda eden ailesi fotoğrafını paylaşarak altına ‘Boo’nun sevgili dostları. Hepimiz çok üzgünüz. Ancak Boo en yakın arkadaşı olan Buddy ile kavuşmak için bizi terk etti. Kalbimiz hala acıyor ancak acı çekmeden aramızdan ayrılmış olduğunu bilmek bizleri bir an olsun rahatlatıyor’ ifadelerini kullandılar.

Ailesi Minik Köpeğe Sosyal Medyadan Veda Etti

Yıllarca birlikte yaşadıkları sevimli dostlarının ölümünün ardından son derece üzgün olduğunu belirten ailesi kendilerini asla yalnız bırakmayan, kendi köpekleri gibi sahiplenen binlerce insana teşekkür etti. Boo’nun yaşamı boyunca birbirinden iyi ve yetenekli insanlarla tanışma fırsatı bulduğunu ve kalbi güzel insanlar sayesinde bir köpeğin geçirebileceği en iyi zamanları geçirdiğini dile getirdi.

Fotoğraflarıyla Fenomen Olmuştu

Ailesi tarafından her hali fotoğraflanan ve sosyal medyada kendi adına açılan hesaplar üzerinden paylaşım yapılan sevimli köpek Boo’nun Facebook üzerinden toplam 17 milyon takipçisi bulunuyor. Instagram üzerinden 580 bin kişinin takip ettiği Boo’nun Twitter adresi üzerinden de 5 bin takipçisi bulunuyor. Ailesi minik dostlarının kaybının ardından sosyal medya adreslerini kapatmayacağını hem milyonlarca insan hem de kendileri için hatıra amaçlı kalmasını istedikleri belirlendi.

Herhangi bir sağlık problemi bulunmayan minik köpeğin yaşı gereği öldüğü belirlendi. Sadece sevimli halleri ile değil aynı zamanda yetenekleriyle de çok konuşuluyordu. Ailesinin sözünü dinleyen, anlatılanların birçoğunu anlayan ve ona göre hareket eden Boo pek çok kişiye hayvan sevgisini aşıladı.

Sosyal medya platformlarında bulunan fotoğraflarına binlerce yorum geldi. Takipçilerinin büyük kısmı ne kadar üzgün olduklarını dile getirdiler. Küçük bir köpeğin arkasında bu kadar üzgün insanı bırakması çok garip değil mi? Yorumlarda pek çok takipçisi sevimli köpek sayesinde bir hayvan sahibi olduğunu dile getirirken minik köpeğin varlığıyla pek çok hayvan dostuna da yardımcı olduğu öğrenildi. İyi huylu, yetenekli ve son derece sevimli olan minik köpek için ailesi eski fotoğraflarından yayınlamaya devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*