Eagles adını tarihe yazdırdı

Eagles adını tarihe yazdırdı

Geçtiğimiz güne kadar rekoru Thriller albümü ile Michael Jackson’un elinde bulunan en çok satan albüm rekoru, iki yıl önce solistleri Glenn Frey’i kaybeden Eagles tarafından kırıldı.

Amerikan Kayıt Endüstrisi Birliği tarafından tutulan kayıtlara göre, her 1 milyonda bir alınan “platin” sertifikasını 38 kere alma başarısı gösteren Eagles, bu başarısı ile de rekoru kırarak, adını müzik tarihine bir kez daha altın harflerle yazdırdı.

Rekor kırıldı

Michael Jackson ise 33 milyon ile 2. sırada yer alırken, teknik olarak da yine bir Eagles’ın en popüler şarkısı olan Hotel California 3. sırada yer aldı ancak 1977’de yapıldığı için söz konusu en iyi şarkılar albümünde yer almadı.

İlgili verilere sadece satış değil, aynı zamanda youtube ve spotify gibi platformlarda ki dinlenme sayıları da ekleniyor. Yani Eagles’ın 38 milyon olan, Michael Jackson’un da 33 milyon olan bu sayısı sadece satışı değil, ilgili platformlarda ki dinlenme sayısını da haneye katıyor. 2013 yılından bu yana, 10 indirme veya 1500 kez dinlenme 1 satış olarak kayda geçiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*