Ebru Gündeş, New York’a uçtu hemde girme yetkisi bulunmadığı VIP’den!

Ebru Gündeş, New York'a uçtu hemde girme yetkisi bulunmadığı VIP'den!

İran’a yönelik yaptırımları delmesi nedeni ile Halk Bank genel müdür yardımcısı ile birlikte Amerika’da yargılanan Zarrab, itirafçı olduktan sonra tutukluluk hali ile ilgili toleranslar uygulandı.

New York’ta bir restoranda yemek yerken görünen Zarrab’ın yanında da Ebru Gündeş’in yakın bir arkadaşı vardı. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddia Ebru Gündeş’in de yakın zamanda Amerika’da olduğu, ve kısa süre içerisinde tekrar gideceği olmuştu.

Girme Yetkisi

Hakan Baştürk’ün köşesine taşıdığı bu iddia doğru çıktı ve Ebru Gündeş kızını da alarak New York’a uçtu. Yankı uyandıran ise Ebru Gündeş’in VIP bölümden geçiş yakarak TK 003 uçağına binmesiydi. Öyle ki bir müzisyen olarak VIP bölümünü kullanabilmesi için ‘Devlet sanatçısı’ ünvanına sahip olması gerekiyordu ki Gündeş’in de böyle bir ünvanı bulunmuyordu.

Gündeş’in New York’a VIP bölümünden geçerek uçtuğu iddiasını ise İyi Parti Kurucu Üyesi ve milletvekili Naci Cinisli sosyal medya hesabından duyurdu. Cinisli o paylaşımında, “İstanbul Atatürk Havalimanı VIP’sinden TK 003 New York uçağına Ebru Gündeş ve kızı geçtiler. Gündeş’in hangi vasıfla VIP’yi kullandığını sorduğumda görevliler ”özel emir” ile işlemlerin yapıldığını söylediler. Devlet sanatçısı değilse başka bir nedeni olmalı!!!” yazdı.

VIP SALONLARINI KİMLER KULLANABİLİR?

Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, eski cumhurbaşkanları, Cumhuriyet Senatosu eski başkanları, Millet Meclisi ve TBMM eski başkanları, eski başbakanlar, cumhurbaşkanlığı eski konsey üyeleri, Genelkurmay Başkanı, ana muhalefet partisi başkanı, bakanlar kurulu üyeleri, eski bakanlar, yüksek yargı organlarının başkanları ve üyeleri (Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi), Sayıştay başkanı ve üyeleri, kuvvet komutanları, general ve amiraller, Yüksek Öğretim Kurulu başkanı ve üyeleri, TBMM başkanvekilleri, katip üyeleri, idare amirleri, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin genel başkanları ve TBMM üyeleri, TBMM eski üyeleri, cumhurbaşkanlığı genel sekreteri, TBMM genel sekreteri, Diyanet İşleri Başkanı, TC Merkez Bankası başkanı, AB Genel Sekreteri, Sermaye Piyasası Kurulu başkanı, Rekabet Kurulu başkanı, Telekomünikasyon Kurulu başkanı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu başkanı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu başkanı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu başkanı, Kamu İhale Kurumu başkanı, Tütün ve Tütün Mamülleri ve Alkollü İçkiler Düzenleme Kurulu başkanı, Şeker Kurulu başkanı, Türkiye Ticaret, Sanayi, Deniz Ticaret Odaları ve Ticaret Borsaları Birliği yönetim kurulu başkanı, Sosyal Güvenlik Kurumu başkanı, cumhurbaşkanlığı baş danışmanları, başbakan baş müşavirleri, müsteşar yardımcıları, cumhurbaşkanlığı ve TBMM genel sekreter yardımcıları, devlet ya da vakıf üniversiteleri rektörleri, büyükelçiler, valiler, emniyet genel müdürü, büyükşehir belediye başkanları, Devlet Denetleme Kurulu başkanı, Yüksek Denetleme Kurulu başkanı, Başbakanlık Teftiş Kurulu başkanı, bakanlık teftiş kurulları başkanı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu başkanı, Toplu Konut İdaresi başkanı, Özelleştirme İdaresi başkanı, GAP İdaresi başkanı, Devlet Personel başkanı, genel müdürler, Devlet İstatistik Enstitüsü başkanı, Türk Standartları Enstitüsü başkanı, TÜBİTAK başkanı, TÜBA başkanı, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu başkanı, TC Merkez Bankası başkan yardımcıları, devlet sanatçıları, İstiklal Madalyası sahipleri, hükümeti temsilen yurt dışına giden heyetler, DİSK, HAK-İŞ, TESK, TİSK ve TÜRK-İŞ konfederasyonları genel başkanları, yukarıda belirtilen görevlerden emekli olanlar, Türkiye Barolar Birliği başkanı, toplu görüşme yapma yetkisine sahip memur sendikalarının bağlı oldukları konfederasyon genel başkanları.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*