Eddie Schmit, Universal Tv ile anlaştı

Eddie Schmit, Universal Tv ile anlaştı

Anlaşma ile ilgili açıklama yapan Universal Television Alternative Studio’un başkanı Meredith Ahr, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “History’de ki etkileyici çalışması In Search Of’u gördükten sonra Eddie gibi yetenekli bir film yapımcısının ailemize katılmasından heyecan duyuyoruz” dedi. Schmit ile çalışmak için sabırsızlandıklarını ifade eden Ahr, “Schmit, yönetmen gözü ve sezgisel belgesel anlatımı ile, gelişmekte olan stüdyomuza yeni bir bakış açısı ve genişlik kazandıracak ve ortaya çıkacak olan sonra ki büyük fikirlerinde onunla işbirliği yapmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni anlaşmalar imzalandı

Schmit’te, “11 yaşında kapı kapı gezip, Harper Valley PTA’in iptal edilmemesi için 78 imza topladığım zamandan beri kendimi NBCUniversal ile bağlantılı hissediyorum” dedi ve ekledi; “Yetişkinlere yönelik bir içerik üreticisi olarak, Meredit ve inanılmaz ekibi ile yapacağımız araştırmalar ile yenilikçi hikayeleri anlatma fırsatı yakaladım, bundan daha heyecanlı olamazdım. Yeni fikirlerin oluşması kadar zevk aldığım bir şey yok, ve bu fikirlere ev sahipliği yapmak müthiş bir şey.”

Gizemli olayları işleyen 1977-82 yapımı seriyi günümüze uyarlayan Schmit, yürütücü yapımcılığı ve yönetmenliğini üstleniyor. Twist of Faith ile 2005 yılında oscar adaylığı kazanan Schmit, 2014 yapımı HBO belgeseli Valentine Road ile de Emmy ödüllerinde 3 kategoride aday gösterilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*