Efsane film ‘Esaretin Bedeli’ tiyatro oyunu oluyor

Efsane film 'Esaretin Bedeli' tiyatro oyunu oluyor

Dünya sinema tarihinde ki en iyi filmlerden biri olan, 7 dalda oskar adaylığı ve 19 ödülü bulunan ‘Esaretin Bedeli’ filmi, Kerem Alışık, Kaan Taşaner ve İşdar Gökseven’in başrolünde tiyatroya konmaya hazırlanıyor.

Stephen King’in ölümsüz eseri, IMDB listelerinde tüm zamanların en iyi 25 filmi arasında 1. sırada ki yerini koruyan efsane film, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nca sahneye konulacak.

Prova çalışmaları devam eden, Şakir Gürzumar’ın yöneteceği oyunda Red karakterine Kerem Alışık, Andy karakterine Kaan Taşaner ve Müdür Stammas’a İşdar Gökseven’in hayat vereceği tiyatro oyun, 25 kişilik bir oyuncu kadrosuna sahip olacak.

Aralık ayında tiyatro sahnesinde tiyatroseverler ile buluşturulması planlanan oyunu ile ilgili konuşan usta oyuncu Kerem Alışık, “Esaretin Bedeli hepimizi son derece heyecanlandıran bir proje… Frankenstein’dan sonra tüm yorgunluğumuza ve zahmetimize değecek ayni güzellikte ayni kalitede bir oyun daha sanatseverlerimize hediye etmek en büyük arzumuz” dedi.

ESARETİN BEDELİ TİYATRO OYUNU KONUSU

Andy Dufresne masum olduğunu iddia etmesine rağmen, karısını ve sevgilisini öldürmesi sonucu Shawshank hapishanesin de iki kez müebbet hapse çarptırılır. Uzun yıllarını hapishanede geçirmiş eski bir mahkûm olan Red ile aralarında güçlü bir dostluk kurulur. Red, Andy’nin hapishane şartlarına çabucak pes edeceğini düşünse de, Andy bu konuda çok dirençlidir.Shawshank deki dayak işkence tecavüz ve her türlü acıya karşı hayata bağlı ve her zaman umutludur. Bu durumuyla etrafındaki mahkûmları da etkileyen Andy, onları parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy Dufresne, hayatta sabrın, bilginin zekânın ve umudun tüm zorlukların üstesinden gelinebileceğinin kanıtıdır belki de.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*