Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Ekim ayının en çok konuşulan ünlüsü Berkay oldu

Magazin

Ekim ayının en çok konuşulan ünlüsü Berkay oldu

Geride bıraktığımız Ekim ayında yazılı, görsel ve internet medyasının en çok konuşulan ünlü isimlerine ait liste oluşturuldu.

Ekim ayının en çok konuşulan ünlüsü Berkay oldu

Medya Takip Merkezi tarafından her ay düzenlenen, ünlü isimlere ilişkin yapılan haber listesi tamamlandı. Ekim ayının en çok konuşulan ismi, Arda Turan’ın kavgada burnunu kırdığı popçu Berkay oldu.

Hakkında yazılı basında hakkında 647, görsel basında 1.300, internet medyasında ise 19.104 haber ile toplamda 21.051 haber yapılan Berkay Şahin, listenin ilk sırasında yer alırken, toplam haberde 2. sırada ki isme neredeyse 2 kat fark attı.

Vefatı ile herkesi yasa boğan Türkiye’nin duayen fotomuhabirlerinden Ara Güler, yazılı basında hakkında 617, görsel basında 1.084, internet medyasında ise 8.818 haber ile toplamda 10.519 haberle Ekim ayının en çok konuşulan ikinci ismi oldu.

Evinin banyosunda düşüp kayması sonrasında hastanede tedavi görürken, ‘kaçış sendromu’ hastalığının nüksetmesi sonrasında yoğun bakımda uyutularak tedavi edilen, sevenlerini korkutan Mehmet Ali Erbil’in, yazılı basında hakkında 147, görsel basında 255, internet medyasında ise 5.123 haber ile toplamda 5.525 haberi yapıldı. Ünlü şovmen bu haber sayısı ile listede 3. sırada yer aldı.

Karakomik Filmlerin 3. serisi için hazırlıklara başlayan, yeni bir stand up gösterisi için de kolları sıvayan Cem Yılmaz toplam 5.234 haber ile listenin dördüncü sırasında yer alırken, eşinden boşanan ve evine haciz gelmesi ile bir süre gündemden düşmeyen Demet Akalın’da 5.129 haber ile beşinci sırada yer aldı.

Yaz ayının ‘taciz iddiaları’ nedeniyle en çok konuşulan ismi olan Talat Bulut’ta, 35 isimden oluşan listede 1.782 haber ile son sırada yer aldı.

ekim ayı en çok konuşulan ünlü isimleri

Bilgisayar, internet ve sonrasında tabi ki gelişen teknolojiye olan ilgim eğitim yönümü belirlemede de kuvvetli bir gerekçe oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tamamladım ve interneti daha profesyonel olarak kullanmaya başladım. Haberi okuyan tarafta değil, yazan tarafta olmayı tercih ettim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı