Elit İşcan’in cinsel saldırı iddiası sonrası yapım şirketinden açıklama geldi

Elit İşcan'in cinsel saldırı iddiası sonrası yapım şirketinden açıklama geldi

Oyuncu Elit İşcan, rol arkadaşı Efecan Şenolsun’un kendisine cinsel tacizde bulunup, ağır küfürler ettiğini iddia etmiş, Efecan Şenolsun ise, kamuoyu yaratılmak isteniyor ve bu süre zarfında asıl tacize uğrayan ve mobbing gören benim demişti.

Vampir dizisi Yaşamayanlar dizisinin setinde yaşandığı iddia edilen olaylar bununla da sınırlı kalmayıp, Efecan Şenolsun’un aşırı alkollü şekilde sete geldiği, bu halde çekimlerde araç kullandığı da Elit İşcan’ın iddiaları arasında yer almıştı.

5 aydır bir şey yapılır diye bekliyorum diyen İşcan bir gelişme olmaması sonrasında, kamuoyu açıklaması yapma zorunluluğu doğduğunu belirtmişti. Dizinin ortak yapımcılarından ve başrol oyuncularından Kerem Bürsin’de bu iddialar sonrasında açıklama yaparak gereğinin yapılacağından şüphem yok dedi.

Son olarak dizinin yapım şirketi de iddialara duyarsız kalmayarak bir açıklama yayınladı. İhtarname gönderdik diyen yapım şirketi yayınladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yapımcılığını üstlenmiş olduğumuz “Yaşamayanlar” isimli internet dizimizin çekimleri esnasında, oyuncularımızdan Sayın Elit İşcan, rol arkadaşı Sayın Efecan Şenolsun’un, sette kendisine yönelik gayri ahlaki sözler sarf ederek uygunsuz nitelikte davranışlar gösterdiğini yapım ekibi ve bizlerle paylaşmıştır.

Bu çerçevede, olayın yaşandığı günden bu yana, yapımcı şirketler olarak sorumluluk ve yükümlülüklerimizin gerekliliklerini yerine getirdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, bundan 45 gün önce Sayın Efecan Şenolsun’a, sözleşmesi kapsamında sette alkollü olarak bulunmak ve uygunsuz davranışlar sergilemekle ilgili bir ihtarname göndererek hukuki prosedürleri gerçekleştirdik ve gerekli yaptırımları işlettik.

Son olarak Sayın İşcan’ın yaşadığını belirttiği mağduriyete karşı yanında olduğumuzu, Türk Ceza Hukuku ilkelerinin gereği olarak, bizatihi başlattığı suç duyurusu ile ilgili olarak, yargı otoriteleri tarafından yürütülecek yasal süreci yakinen takip ediyor olacağımızı tüm kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*